پذیرش نماینده و مدرس در رباتیک آراد
فراخوان استخدام دولتی و خصوصی

كارآموزي در نيروگاه برق سليمي نكا

دسته بندي: مقالات / کارآموزی
9 فروردین

 

آب شرب مصرفي ايستگاه تخليه بوسيله تصفيه خانه‌اي در مجاورت استخرهاي سرپوشيده واقع در ايستگاه مزبور تأمين مي شود .

تصفيه خانه نيروگاه با قدرت توليد 160 مترمكعب در ساعت آب مقطر مصرفي نيروگاه را با استفاده از سيستم مبدل يوني ( Deminer Lixer ) تأمين مي نمايد .

براي سرد كردن (تقطير) بخار خروجي توربين از آب دريا استفاده مي شود كه پس از كلرزني داخل لوله هاي كنداستور مي شود ، علاوه بر اين براي مصارف آتش نشاني در محل تانكهاي سوخت نيز از آب دريا استفاده مي شود . به منظور حفاظت محيط زيست سيستم خروجي آب طوري در نظر گرفته شده است كه اختلاف درجه حرارت آب خروجي و آب دريا در شعاع 200 متري دهانه كانال خروجي كمتر از 2 درجه است .

مولد بخار (بويلر)

ديگ بخار نيروگاه از نوع بدون مخزن (once tnrough) مي باشد و به همين جهت آب در حال گردش درون آن بسيار كم مي باشد .

كوره آن از دو محيط متصل به هم تشكيل شده كه محيط اول به وسيله جدار لوله اي محصور گشته و در اين محيط سوخت و هوا مخلوط شده و به وسيله 14 مشعل ايجاد شعله نموده و آب موجود در لوله ها به بخار تبديل مي گردد . بخار توليد شده در اين محيط به وسيله عبور گازهاي گرم كوره در محيط دوم اشباع شده و به بخار داغ تبديل مي گردد . كه قابل مصرف در توربين مي باشد . درجه حرارت بخار ورودي به توربين توسط آب پاشها ( De Super heater ) كه از مسير آب تغذيه گرفته مي شود تنظيم مي گردد . آب مصرفي بويلرها توسط يك پمپ توربيني كه ظرفيت آن صددرصد بار واحد است و يا توسط دو پمپ آب تغذيه الكتريكي پنجاه درصد تأمين مي گردد . آب تغذيه اين پمپها از يك منبع آب مرتفع (26 متر) گرفته شده و پس از گرم شدن توسط گرمكنهايي شماره 6 و 7 به بويلر وارد مي گردد .

 

با عضویت ویژه در سایت کندو فایل ها را با 50% تخفیف خریداری نمایید. جهت عضویت کلیک کنیدجهت دانلود رایگان فایل ها باید عضو سایت شوید. جهت عضویت کلیک کنید.
قيمت فايل:5000 تومان
تعداد صفحات:53
خريد فايل word

کامران در 21/12/1391 - 11:38 نوشته:

سلام اگر ممکن است درحقم برادری کنید و فایل pdf کارآموزی درنیروگاه شهید سلیمی نکا را بایم بفرستید.باتشکر

hadiadmin در 21/12/1391 - 11:45 نوشته:

سلام
کامران عزیز این فایل کاملا رایگان است.
با عضویت در سایت می تونید اون رو دانلود کنید.
موفق باشید
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها