سایت کاریابی جویا کار

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

۲۵ هزار معلم جدید استخدام می‌شود؟

دسته بندي: اخبار / اخبار فرهنگیان
17 بهمن
۲۵ هزار معلم جدید استخدام می‌شود؟
آنگونه که مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش گفته در جلسات کارشناسی با سازمان اداری و استخدامی، نیاز شدید آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی تشریح و درخواست جذب ۵۵ هزار نیرو در آموزش‌وپرورش اعلام شده است.
یار محمد حسین‌بر مدیرکل امور اداری وزارت آموزش وپرورش درباره برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: درخواست جذب ۵۵ هزار نیروی جدید را در وزارت آموزش‌وپرورش داریم و در حال رایزنی با سازمان امور اداری و استخدامی برای دریافت مجوزهای مربوطه هستیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان اداری و استخدامی با جذب ۵۵ هزار نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش موافقت می‌کند، افزود: نیاز ما بسیار بیشتر از این تعداد است، جلسات مختلفی را با کارشناسان سازمان اداری و استخدامی برگزار کردیم که در آن میزان جذب نیرو در آموزش‌وپرورش را در مقایسه با بازنشستگی و خروج نیرو از این وزارتخانه از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱ را تشریح کردیم.
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌‌وپرورش تاکید کرد: سال ۹۸ حدود ۸۰ هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی از آموزش‌وپرورش هستند البته ممکن است تمام این افراد خود را بازنشسته نکنند اما سقف کاری آنها به ۳۰ سال رسیده است از سوی دیگر بخش زیادی از سهمیه‌ای که ما برای استخدام می‌گیریم تا ۴ سال آینده وارد آموزش و پرورش می‌شوند چون دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هستند.
حسین بر ادامه داد: برای استخدام جدید آموزش‌وپرورش تقاضا داده‌ایم که ۳۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۲۵ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب شوند.
وی در پاسخ به این پرسش که آزمون استخدامی چه زمانی برگزار می‌شود؟ تصریح کرد: معمولا سالانه دو آزمون برگزار می‌شود؛ آموزش و پرورش برای سال آینده مجدد یک آزمون استخدامی خواهد داشت البته زمان دقیق آن بعد از مجوز صادر شده از سوی سازمان اداری و استخدامی مشخص می‌شود.
حسین‌بر یادآور شد: دوستان ما در سازمان اداری و استخدامی بر اساس مباحثی که شرح دادیم نیاز آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی را تأیید کرده‌اند و هم‌اکنون تأیید نهایی آن بستگی به نظر رئیس سازمان اداری و استخدامی دارد البته اگر آزمون استخدامی در سال ۹۸ برگزار شود این افراد دیگر به مهر ماه نمی‌رسند و باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره‌های آموزشی را طی کنند به‌عنوان افرادی که در آزمون استخدامی اخیر پذیرفته شدند و تعدادشان حدود ۱۳ هزار نفر است مهر سال آینده وارد مدارس می‌شوند.

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

تگ هاي مطلب: آموزش وپرورش, استخدامی آموزش و پرورش
منبع خبرتسنیم
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی