شرایط وام ازدواج و سوالات متداول

جستجو در سوالات متداول

طرح سوال جدید

در صورتی که سوال شما در لیست سوالات متدوال سایت نیست میتوانید با ثبت سوال در آینده این سوال را در لیست سوالات متدوال سایت به همراه پاسخ مشاهده کنید.

لیست سوالات متداول

پاسخ

چنانچه اعتبار بانکهای یک استان به پایان رسد و یا صف متقاضیان دریافت وام از بانک مذکور در استان مورد نظر طولانی باشد، ثبت نام متقاضی جدید امکان پذیر نمی باشد. بنا بر این باید زمانی دیگر برای ثبت نام به سامانه مراجعه نمایید و یا بانک دیگری را در سامانه ازدواج را انتخاب کنید.البته می توانید با ثبت نام در سایت وام ازدواج کندو https://kandoocn.com/vam/#newreg در خواست خود را برای هر بانکی که بخواهید ثبت کنید و ما به محض باز شدن بانک شما ثبت نام شما را دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که شما می خواهید انجام می دهیم و کد رهگیری را طریق پیامک برای شما ارسال می کنیم.

پاسخ

طبق اخبار واصله وام ازدواج پانزده ملیونی به تمامی زوج‌هایی که در سال 97 در سایت بانک مرکزی ثبت نام کنند تعلق می گیرد.

پاسخ

شما می توانید در سال 97 وام ازدواج خود را در سامانه وام ازدواج بانک مرکزی ثبت نام کنید.چنانچه پیش از آن و در سال 96 ثبت نام کرده‌اید باید ثبت نام خود را حذف کنید.

پاسخ

به آدرس https://ve.cbi.ir/GetTraceCD.aspx مراجعه کنید. اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. کد رهگیری از طریق پیامک برای شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام وارد نموده‌اید برای شما ارسال می گردد.

پاسخ

اطلاعات وارد شده را یکبار دیگر با دقت بررسی کنید و از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید. چنانچه اطلاعات درست بود و باز هم سیستم خطا میداد با پشتیبانی سامانه وام ازدواج به شماره 021-29954848 تماس حاصل نمایید و مشکل را مطرح نمایید.

پاسخ

متاسفانه شما در هنگام ثبت نام تلفن همراه خود را اشتباه وارد نموده‌اید، با پشتیبانی سامانه وام ازدواج به شماره 021-29954848 تماس حاصل نمایید و مشکل را مطرح نمایید.

پاسخ

با مراجعه به آدرس https://ve.cbi.ir/TasReqEditPrm.aspx می توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید.

پاسخ

پس از ثبت نام، شما می توانید آن دسته از اطلاعاتی که به صورت خاکستری رنگ نیستند را ویرایش نمایید. توجه کنید که اطلاعات خاکستری توسط ثبت احوال تایید شده است و نمی توانید آنها را تغییر دهید. ضمنا چنانچه بانک و یا شعبه خود را تغییر دهید به انتهای صف ثبت نام می روید.

پاسخ

خیر. شما می توانید در هر زمان که خواستید تمامی اطلاعات غیر تایید شده خود ( به صورت خاکستری نمایش داده می شوند ) را تغییر دهید. حتی زمانی که بانک شما باز نباشد.

پاسخ

خیر - د تمامی مراحل ثبت نام وام ازدواج شما یک کد رهگیری دارید و با تغییر اطلاعات سیستم کد رهگیری جدید به شما نمی دهد.چنانچه ثبت نام شما به دلایلی حذف شود پس از ثبت نام مجدد سامانه کد رهگیری جدید به شما اختصاص می دهد.

پاسخ

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار برای دریافت تسهیلات ازدواج کمتر از 10 میلیون تومان 1 ضامن و برای تسهیلات بیشتر دو ضامن معتبر کافی می باشد که تشخیص ضامن معتبر بر عهده بانک عامل است.

پاسخ

خیر - هر یک از زوجین باید به طور جداگانه ثبت نام کنند و کد رهگیری مستقل دریافت نمایند. چرا که وام ازدواج به صورت جداگانه به هر کدام از آن‌ها پرداخت می شود.

پاسخ

بله. شما می توانید به طور مستقل برای خود و همسرتان ثبت نام کنید و هر کدام به طور جداگانه وام خود را دریافت نمایید. اما به منظور راحت تر شدن روند اعطای تسهیلات ازدواج بهتر است شما و همسرتان در یک بانک و یک شهر (محل سکونت مرد) ثبت نام نمایید

پاسخ

جهت ثبت نام تسهیلات ازدواج محدودیتی از لحاظ حداکثر سن وجود ندارد.اما حداقل سن ثبت نام برای متقاضیان دختر 13 و برای پسران 15 سال کامل می باشد.

پاسخ

بله - ابتدا باید برای وام ازدواج ثبت نام کنید و پس از دریافت کد رهگیری و پس از تعیین شعبه و گذراندن مراحل قانونی وام به ولی و یا قیم قانونی ایشان پرداخت می گردد.

پاسخ

چنانچه قبل از سال 87 وام خود را دریافت کرده باشید و اطلاعات شما در سامانه وام ازدواج درج نشده باشد می توانید برای ازدواج جدید خود که در دو سال اخیر رخ داده است ثبت نام نمایید و در صورت همکاری بانک وام خود را دریافت نمایید.

پاسخ

چنانچه ازدواج قبلی شما قبل از سال 87 بوده باشد و یا در ازدواج قبلی خود ( مهم نیست در چه سالی بوده باشد ) تسهیلات دریافت نکرده باشید می توانید با رعایت قوانین برای ازدواج جدید خود وام ازدواج دریافت کنید.

پاسخ

شما از تاریخ عقد خود دقیقا 24 ماه (‌2 سال شمسی ) فرصت دارید تا ثبت نام کنید و وام خود را دریافت نمایید.

پاسخ

شما می توانید با ارایه گواهی ازدواج که از سمت سفارت ایران در خارج از کشور صادر شده و دارای مهر کنسولگری نیز باشد (که به عنوان سـند ازدواج تلقی میگردد) وام ازدواج خود را دریافت نمایید.فقط توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام در سامانه گزینه "اینجانب ایرانی بوده و در خارج از کشور ازدواج نموده‌ام" را انتخاب نمایید.

پاسخ

بله، با ارایه اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی مورد تایید مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور است که معادل عقدنامه می باشد می توانید تسهیلات ازدواج خود را دریافت نمایید.فقط دقت نمایید که در هنگام ثبت نام گزینه "ازدواج اینجانب به صورت اقرارنامه ای می باشد ( اقلیت های دینی )" را انتخاب نمایید.

پاسخ

چنانچه اتباع خارجی هستند که در ایران ازدواج نموده و دارای تابعیت ایرانی می باشند و دارای کد کلی هستند می توانند وام ازدواج دریافت کنند.توجه کنید که در هنگام ثبت نام در سامانه گزینه "اینجانب جزو اتباع خارجی بوده و در ایران ازدواج نموده‌ام و دارای تابعیت ایرانی می باشم" را انتخاب نمایید.در صورت نداشتن شرایط فوق حسب تصمیمات متخذه اعطای تسهیلات ازدواج به اتباع خارجی امکان پذیر نمی باشد

پاسخ

صرفا خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد (بدون در نظر گرفتن درصد جانبازی) مشمول ماده 50 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شوند که می باشند.توجه نمایید که مشخصات متقاضیان مشمول که در بالا قید گردیده‌اند حتما باید در یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت گردد.ضمنا تعیین وضعیت ایثارگری صرفا از طریق استعلام که در سامانه ازدواج تعبیه شده و توسط کاربران شعب انجام می شود، صورت می پذیرد. لذا معرفی نامه کتبی صادره از بنیاد شهید فاقد هر گونه اعتبار می باشد.

پاسخ

به این دسته از متقاضیان دو برابر مبلغ پرداختی به سایرین وام داده می شود. یعنی برای مثال اگر وام ازدواج ده میلیون تومان است به کسانی که شامل این وضعیت شوند بیست میلیون وام داده می شود.

پاسخ

اگر هنوز ثبت نام شما تعیین شعبه نشده است می توانید با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام قبلی اطلاعات خود را اصلاح کنید.چنانچه شعبه از سوی بانک برای شما انتخاب شده است پس از مراجعه به شعبه موضوع را به مسئول مورد نظر اطلاع دهید، تا با توجه به امکان استعلام آنلاین وضعیت ایثارگری در صورت صحت اطلاعات وضعیت شما را تصحیح نماید.

پاسخ

ابتدا با مطالعه پاسخ های بالا مطمئن شوید که شامل وضعیت ایثارگران می شوید. پس از اطمینان اینکه شامل این وضعیت می شوید باید یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و یا شهرستان مراجعه نموده و پس از ثبت مشخصات خود در سیستم "سجایا" بنیاد شهید مجددا به شعبه تعیین شده مراجعه نماید.

پاسخ

خیر - استعلام وضعیت ایثارگری متقاضیان مشمول صرفاً از طریق گزینه استعلام در سامانه ازدواج امکانپذیر می‌باشد.

پاسخ

به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان به خصوص در بازه های پیک ثبت نام مانند انتهای و ابتدای سال روند تعیین شعبه کمی زمان بر خواهد بود. این روند معمولا برای بانک های خصوصی طولانی تر خواهد بود.

پاسخ

هر گاه مقابل عبارت "نام شعبه انتخاب شده توسط بانک" برایتان نام شعبه نوشته شد یعنی باید ظرف مدت 12 روز کاری به جهت دریافت وام ازدواج خود بانک مشخص شده مراجعه کنید.

پاسخ

این موضوع را می توانید از سرپرستی بانک مذکور پیگیری کنید.شماره سرپرستی بانک‌ها در صفحه زیر قابل مشاهده است: https://ve.cbi.ir/ContactsInfo.aspx

پاسخ

این موضوع را می توانید از سرپرستی بانک مذکور پیگیری کنید.شماره سرپرستی بانک‌ها در صفحه زیر قابل مشاهده است:https://ve.cbi.ir/ContactsInfo.aspx

پاسخ

از زمان تعیین شعبه همانطوری که در قسمت مشاهده وضعیت مشخص است تنها 12 روز کاری فرصت دارید تا به شعبه مورد نظر مراجعه کرده و اعلام کنید که قصد دریافت وام از آن جا را دارید.

پاسخ

پس از پذیرش در شعبه 1 ماه فرصت دارید تا مدارک خود را ارایه داده و وام خود را دریافت نمایید در غیر این صورت جهت بهره مندی سایر متقاضیان در صف اطلاعات شما حذف شده و باید مجدد جهت دریافت وام ازدواج در سامانه ثبت نام نمایید.

پاسخ

شما در هر مرحله ای از دریافت وام که هستید هر چند بار که بخواهید می توانید از دریافت وام انصراف دهید و مجدد ثبت نام کنید. فقط باید دقت کنید از تاریخ ازدواج شما بیش از 24 ماه نگذرد.

پاسخ

خیر - داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت وام ازدواج ضروری نمی باشد.

پاسخ

با توجه به اینکه وام ازدواج پانزده میلیون تومانی فقط به ثبت نام های سال 97 تعلق می گیرد و در ضمن مطمئنا با توجه به اینکه خیلی از زوج های جوان منتظر ثبت نام در سال 97 هستند قطعا این صف بسیار شلوغ خواهد شد. برای همین شما می توانید هم اکنون در سایت کندو اطلاعات خود را ثبت کنید، ما شما را در صف قرار می دهیم و به محض فعال شدن وام 15 ملیونی ما را جلو تر از دیگران ثبت نام می کنیم.حتما پس از ثبت اطلاعات در سایت کندو با ما تماس بگیرید تا شما در لیست کاربران سال 97 قرار دهیم.

پاسخ

ما به محض باز شدن بانک مورد نظر شما، طبق اطلاعات ارسالیتان، ثبت نام شما را انجام می دهیم و کد رهگیری را از طریق پیامک برایتان ارسال می کنیم.

پاسخ

اگر به سایت اصلی مراجعه کنید متوجه می شوید که همه بانک ها برای استان مورد تقاضا شما باز نیستند. شما دو راه دارید یا اینکه خود شما دائما سایت اصلی را بررسی کنید و به محض باز شدن بانکتان ثبت نام خود را انجام دهید و یا اینکه کار ثبت نام وام ازدواج خود را به ما بسپارید تا ما به جای شما سایت اصلی را چک کنیم و به محض بودجه دار شدن بانک شما ثبت نامتان را انجام دهیم.

پاسخ

متاسفانه عده ای سودجو باعث بی اعتمادی مردم به همه سایت های اینترنتی شده‌اند. اما در نظر داشته باشید که همانطور که پلیس فتا بارها تاکید کرده است تنها سایت‌هایی قابل اعتماد هستند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند و خوشبختانه سایت کندو دارای این نماد معتبر از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد.ضمن اینکه شما می توانید با مراجعه به صفحه "نظرات کاربران ثبت نام شده" به آدرس https://kandoocn.com/vam/comments.php از حسن انجام کار ما مطلع خواهید شد.همچنین در قسمت تماس با ما می توانید آدرس پستی ما و تلفن های تماس ما را مشاهده کنید و در هر زمان جهت رفع مشکل خود با ما تماس بگیرید.

پاسخ

از قسمت مشاهده وضعیت سایت کندو وارد شوید و مطمئن شوید که وضعیت شما در انتظار باز شدن بانک است.توجه داشته باشید که ممکن است بانکی در فلان تاریخ باز بوده است اما تعداد محدودی بودجه داشته است و ما فقط به همان اندازه می توانستیم ثبت نام انجام بدیم.شما نیز باید منتظر باشید تا نوبت شما برای ثبت نام برسد و ان شا الله ثبت نام شوید.

پاسخ

ثبت نام در سایت ما دارای دو مرحله است. در فرم اولیه فقط استان، بانک، شماره همراه و کد ملی شما دریافت می شود و پس از پرداخت فرمی دقیقا مشابه به آن چه در سایت اصلی مشاهده می کنید به شما نمایش داده می شود و سایر اطلاعات از شما اخذ می گردد.

پاسخ

با پشتیبانی سامانه وام ازدواج به شماره 021-29954848 تماس حاصل نمایید و مشکل را مطرح نمایید. به هیچ عنوان از سایت کندو اسمی نبرید.

پاسخ

توجه کنید که حتما باید هر کدام از شما یک ثبت نام جداگانه انجام دهید سپس در فرم ثبت نام قسمتی وجود دارد که کد ملی همسرتان را از شما می خواهد. در آن قسمت کد ملی همسر خود را وارد نمایید تا در یک بانک و شعبه ثبت نام شوید.