شرایط وام ازدواج و سوالات متداول

جستجو در سوالات متداول

طرح سوال جدید

در صورتی که سوال شما در لیست سوالات متدوال سایت نیست میتوانید با ثبت سوال در آینده این سوال را در لیست سوالات متدوال سایت به همراه پاسخ مشاهده کنید.

لیست سوالات متداول

پاسخ

چنانچه اعتبار بانکهای یک استان به پایان رسد و یا صف متقاضیان دریافت وام از بانک مذکور در استان مورد نظر طولانی باشد، ثبت نام متقاضی جدید امکان پذیر نمی باشد. بنا بر این باید زمانی دیگر برای ثبت نام به سامانه مراجعه نمایید و یا بانک دیگری را در سامانه ازدواج را انتخاب کنید.البته می توانید با ثبت نام در سایت وام ازدواج کندو https://kandoocn.com/vam/#newreg در خواست خود را برای هر بانکی که بخواهید ثبت کنید و ما به محض باز شدن بانک شما ثبت نام شما را دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که شما می خواهید انجام می دهیم و کد رهگیری را طریق پیامک برای شما ارسال می کنیم.

پاسخ

وام ازدواج پانزده ملیونی به تمامی زوج‌هایی که در سال 97 در سایت بانک مرکزی ثبت نام کنند تعلق می گیرد.

پاسخ

بله. از تاریخ 18 اردیبهشت وام 15 تومانی فعال گردیده است و می توانید همین الان برای دریافت آن اقدام کنید.

پاسخ

فعلا باید منتظر بخش نامه بانک مرکزی به بانکها باشید و بعد از اعلام برای وام 15 تومان اقدام کنید. البته شما می توانید برای قرار گرفتن در صف و اینکه به محض باز شدن این وام جلو تر از بقیه ثبت نام شوید. اطلاعات خود را در سایت ما ثبت کنید و سپس با ما تماس بگیرید تا شما را در لیست افراد متقاضی وام 15 ملیون تومانی قرار دهیم و به محض اجرایی شدن این مبلغ شما را زودتر از سایرین ثبت نام کنیم.

پاسخ

شما می توانید در سال 97 وام ازدواج خود را در سامانه وام ازدواج بانک مرکزی ثبت نام کنید.چنانچه پیش از آن و در سال 96 ثبت نام کرده‌اید باید ثبت نام خود را حذف کنید.

پاسخ

بله وام ازدواج 15 میلیون تومانی به تمام کسانی که در سای 97 ثبت نام کنند و از تاریخ عقد آن ها بیش از 24 ماه نگذشته باشد تعلق می گیرد.

پاسخ

طبق مصوبه بانک مرکزی برای هر 10 میلیون تومان وام باید 1 ضامن ارایه شود. از آن جایی که مبلغ وام ازدواج 15 میلیون تومان شده است احتمالا 2 ضامن معتبر باید ارایه شود. البته این سیاست در بانک های مختلف متفاوت است.

پاسخ

خیر. وام پانزده میلیون تومانی تنها به کسانی که در سال 97 ثبت نام کنند تعلق می گیرد.البته شما می توانید در سایت کندو ثبت نام کنید و به محض آغاز پرداخت وام 15 تومانی ما شما در اولویت برای بانک و شعبه خواسته شده ثبت نام می کنیم.

پاسخ

در همان لحظه ای که شما در حال ثبت نام بودید بودجه بانک شما تمام شده و بسته شده است. باید زمانی دیگر تلاش کنید.

پاسخ

به آدرس https://ve.cbi.ir/GetTraceCD.aspx مراجعه کنید. اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. کد رهگیری از طریق پیامک برای شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام وارد نموده‌اید برای شما ارسال می گردد.

پاسخ

بسته به میزان نفرات در صف و سیاست های بانک انتخابی شما دارد. ولی معمولا کمتر از 1 ماه زمان میبرد.

پاسخ

نه چنین قانونی هنوز تصویب نشده. فعلا به دلایل نا معلوم وضعیت خدمت سربازی پرسیده می شود.

پاسخ

اطلاعات وارد شده را یکبار دیگر با دقت بررسی کنید و از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید. چنانچه اطلاعات درست بود و باز هم سیستم خطا میداد با پشتیبانی سامانه وام ازدواج به شماره 021-29954848 تماس حاصل نمایید و مشکل را مطرح نمایید.

پاسخ

متاسفانه شما در هنگام ثبت نام تلفن همراه خود را اشتباه وارد نموده‌اید، با پشتیبانی سامانه وام ازدواج به شماره 021-29954848 تماس حاصل نمایید و مشکل را مطرح نمایید.

پاسخ

با مراجعه به آدرس https://ve.cbi.ir/TasReqEditPrm.aspx می توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید.

پاسخ

پس از ثبت نام، شما می توانید آن دسته از اطلاعاتی که به صورت خاکستری رنگ نیستند را ویرایش نمایید. توجه کنید که اطلاعات خاکستری توسط ثبت احوال تایید شده است و نمی توانید آنها را تغییر دهید. ضمنا چنانچه بانک و یا شعبه خود را تغییر دهید به انتهای صف ثبت نام می روید.

پاسخ

خیر. شما می توانید در هر زمان که خواستید تمامی اطلاعات غیر تایید شده خود ( به صورت خاکستری نمایش داده می شوند ) را تغییر دهید. حتی زمانی که بانک شما باز نباشد.

پاسخ

خیر - د تمامی مراحل ثبت نام وام ازدواج شما یک کد رهگیری دارید و با تغییر اطلاعات سیستم کد رهگیری جدید به شما نمی دهد.چنانچه ثبت نام شما به دلایلی حذف شود پس از ثبت نام مجدد سامانه کد رهگیری جدید به شما اختصاص می دهد.

پاسخ

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار برای دریافت تسهیلات ازدواج کمتر از 10 میلیون تومان 1 ضامن و برای تسهیلات بیشتر دو ضامن معتبر کافی می باشد که تشخیص ضامن معتبر بر عهده بانک عامل است.

پاسخ

خیر - هر یک از زوجین باید به طور جداگانه ثبت نام کنند و کد رهگیری مستقل دریافت نمایند. چرا که وام ازدواج به صورت جداگانه به هر کدام از آن‌ها پرداخت می شود.

پاسخ

بله. شما می توانید به طور مستقل برای خود و همسرتان ثبت نام کنید و هر کدام به طور جداگانه وام خود را دریافت نمایید. اما به منظور راحت تر شدن روند اعطای تسهیلات ازدواج بهتر است شما و همسرتان در یک بانک و یک شهر (محل سکونت مرد) ثبت نام نمایید

پاسخ

جهت ثبت نام تسهیلات ازدواج محدودیتی از لحاظ حداکثر سن وجود ندارد.اما حداقل سن ثبت نام برای متقاضیان دختر 13 و برای پسران 15 سال کامل می باشد.

پاسخ

بله - ابتدا باید برای وام ازدواج ثبت نام کنید و پس از دریافت کد رهگیری و پس از تعیین شعبه و گذراندن مراحل قانونی وام به ولی و یا قیم قانونی ایشان پرداخت می گردد.

پاسخ

چنانچه قبل از سال 87 وام خود را دریافت کرده باشید و اطلاعات شما در سامانه وام ازدواج درج نشده باشد می توانید برای ازدواج جدید خود که در دو سال اخیر رخ داده است ثبت نام نمایید و در صورت همکاری بانک وام خود را دریافت نمایید.

پاسخ

چنانچه ازدواج قبلی شما قبل از سال 87 بوده باشد و یا در ازدواج قبلی خود ( مهم نیست در چه سالی بوده باشد ) تسهیلات دریافت نکرده باشید می توانید با رعایت قوانین برای ازدواج جدید خود وام ازدواج دریافت کنید.

پاسخ

شما از تاریخ عقد خود دقیقا 24 ماه (‌2 سال شمسی ) فرصت دارید تا ثبت نام کنید و وام خود را دریافت نمایید.

پاسخ

خیر. حداکثر 24 ماه بیشتر نباید از تاریخ وقوع عقد گذشته باشید.

پاسخ

شما می توانید با ارایه گواهی ازدواج که از سمت سفارت ایران در خارج از کشور صادر شده و دارای مهر کنسولگری نیز باشد (که به عنوان سـند ازدواج تلقی میگردد) وام ازدواج خود را دریافت نمایید.فقط توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام در سامانه گزینه "اینجانب ایرانی بوده و در خارج از کشور ازدواج نموده‌ام" را انتخاب نمایید.

پاسخ

بله، با ارایه اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی مورد تایید مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور است که معادل عقدنامه می باشد می توانید تسهیلات ازدواج خود را دریافت نمایید.فقط دقت نمایید که در هنگام ثبت نام گزینه "ازدواج اینجانب به صورت اقرارنامه ای می باشد ( اقلیت های دینی )" را انتخاب نمایید.

پاسخ

چنانچه اتباع خارجی هستند که در ایران ازدواج نموده و دارای تابعیت ایرانی می باشند و دارای کد کلی هستند می توانند وام ازدواج دریافت کنند.توجه کنید که در هنگام ثبت نام در سامانه گزینه "اینجانب جزو اتباع خارجی بوده و در ایران ازدواج نموده‌ام و دارای تابعیت ایرانی می باشم" را انتخاب نمایید.در صورت نداشتن شرایط فوق حسب تصمیمات متخذه اعطای تسهیلات ازدواج به اتباع خارجی امکان پذیر نمی باشد

پاسخ

صرفا خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد (بدون در نظر گرفتن درصد جانبازی) مشمول ماده 50 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شوند که می باشند.توجه نمایید که مشخصات متقاضیان مشمول که در بالا قید گردیده‌اند حتما باید در یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت گردد.ضمنا تعیین وضعیت ایثارگری صرفا از طریق استعلام که در سامانه ازدواج تعبیه شده و توسط کاربران شعب انجام می شود، صورت می پذیرد. لذا معرفی نامه کتبی صادره از بنیاد شهید فاقد هر گونه اعتبار می باشد.

پاسخ

به این دسته از متقاضیان دو برابر مبلغ پرداختی به سایرین وام داده می شود. یعنی برای مثال اگر وام ازدواج ده میلیون تومان است به کسانی که شامل این وضعیت شوند بیست میلیون وام داده می شود.

پاسخ

اگر هنوز ثبت نام شما تعیین شعبه نشده است می توانید با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام قبلی اطلاعات خود را اصلاح کنید.چنانچه شعبه از سوی بانک برای شما انتخاب شده است پس از مراجعه به شعبه موضوع را به مسئول مورد نظر اطلاع دهید، تا با توجه به امکان استعلام آنلاین وضعیت ایثارگری در صورت صحت اطلاعات وضعیت شما را تصحیح نماید.

پاسخ

ابتدا با مطالعه پاسخ های بالا مطمئن شوید که شامل وضعیت ایثارگران می شوید. پس از اطمینان اینکه شامل این وضعیت می شوید باید یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و یا شهرستان مراجعه نموده و پس از ثبت مشخصات خود در سیستم "سجایا" بنیاد شهید مجددا به شعبه تعیین شده مراجعه نماید.

پاسخ

خیر - استعلام وضعیت ایثارگری متقاضیان مشمول صرفاً از طریق گزینه استعلام در سامانه ازدواج امکانپذیر می‌باشد.

پاسخ

بله. اگر در ازدواج قبلی وام ازدواج نگرفته باشند می توانند برای وام با دو برابری اقدام کنند.

پاسخ

به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان به خصوص در بازه های پیک ثبت نام مانند انتهای و ابتدای سال روند تعیین شعبه کمی زمان بر خواهد بود. این روند معمولا برای بانک های خصوصی طولانی تر خواهد بود.

پاسخ

هر گاه مقابل عبارت "نام شعبه انتخاب شده توسط بانک" برایتان نام شعبه نوشته شد یعنی باید ظرف مدت 12 روز کاری به جهت دریافت وام ازدواج خود بانک مشخص شده مراجعه کنید.

پاسخ

این مورد در هنگام پرداخت وام ازدواج و در مرحله آخر توسط بانک استعلام گرفته می شود.اما برای ثبت نام وام ازدواج مشکلی نخواهید داشت.

پاسخ

این موضوع را می توانید از سرپرستی بانک مذکور پیگیری کنید.شماره سرپرستی بانک‌ها در صفحه زیر قابل مشاهده است: https://ve.cbi.ir/ContactsInfo.aspx

پاسخ

این موضوع را می توانید از سرپرستی بانک مذکور پیگیری کنید.شماره سرپرستی بانک‌ها در صفحه زیر قابل مشاهده است:https://ve.cbi.ir/ContactsInfo.aspx

پاسخ

از زمان تعیین شعبه همانطوری که در قسمت مشاهده وضعیت مشخص است تنها 12 روز کاری فرصت دارید تا به شعبه مورد نظر مراجعه کرده و اعلام کنید که قصد دریافت وام از آن جا را دارید.

پاسخ

اصلا گرفتن وام ازدواج به بچه دار بودن ربطی ندارد و به تمامی کسانی که 24 ماه از تاریخ عقد آن‌ها نگذشته باشد تعلق می گیرد.

پاسخ

پس از پذیرش در شعبه 1 ماه فرصت دارید تا مدارک خود را ارایه داده و وام خود را دریافت نمایید در غیر این صورت جهت بهره مندی سایر متقاضیان در صف اطلاعات شما حذف شده و باید مجدد جهت دریافت وام ازدواج در سامانه ثبت نام نمایید.

پاسخ

شما در هر مرحله ای از دریافت وام که هستید هر چند بار که بخواهید می توانید از دریافت وام انصراف دهید و مجدد ثبت نام کنید. فقط باید دقت کنید از تاریخ ازدواج شما بیش از 24 ماه نگذرد.

پاسخ

خیر - داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت وام ازدواج ضروری نمی باشد.

پاسخ

بله - به کسی که تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده و از تاریخ عقدش 24 ماه نگذشته باشد وام ازدواج تعلق می گیرد. حتی اگر همسرش یا خودش ازدواج مجدد داشته باشد.

پاسخ

بله - محدودیتی در شهر محل دریافت وام ازدواج وجود ندارد اما باید مدرک قابل توجیه اقامتی( محل کار، محل زندگی و ... ) برای آن شهر داشته باشید.

پاسخ

بله امکان این کار وجود دارد اما ترجیحا برای دریافت راحت تره وام ازدواج بهتر است در بانک و شهر محل سکونت مرد ثبت نام انجام شود.

پاسخ

چنانچه سال 97 در سایت کندو ثبت نام کنید به محض باز شدن بانک مورد نظرتان برای وام 15 تومانی ثبت نام می شوید.

پاسخ

ما به محض باز شدن بانک مورد نظر شما، طبق اطلاعات ارسالیتان، ثبت نام شما را انجام می دهیم و کد رهگیری را از طریق پیامک برایتان ارسال می کنیم.

پاسخ

اگر به سایت اصلی مراجعه کنید متوجه می شوید که همه بانک ها برای استان مورد تقاضا شما باز نیستند. شما دو راه دارید یا اینکه خود شما دائما سایت اصلی را بررسی کنید و به محض باز شدن بانکتان ثبت نام خود را انجام دهید و یا اینکه کار ثبت نام وام ازدواج خود را به ما بسپارید تا ما به جای شما سایت اصلی را چک کنیم و به محض بودجه دار شدن بانک شما ثبت نامتان را انجام دهیم.

پاسخ

متاسفانه عده ای سودجو باعث بی اعتمادی مردم به همه سایت های اینترنتی شده‌اند. اما در نظر داشته باشید که همانطور که پلیس فتا بارها تاکید کرده است تنها سایت‌هایی قابل اعتماد هستند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند و خوشبختانه سایت کندو دارای این نماد معتبر از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد.ضمن اینکه شما می توانید با مراجعه به صفحه "نظرات کاربران ثبت نام شده" به آدرس https://kandoocn.com/vam/comments.php از حسن انجام کار ما مطلع خواهید شد.همچنین در قسمت تماس با ما می توانید آدرس پستی ما و تلفن های تماس ما را مشاهده کنید و در هر زمان جهت رفع مشکل خود با ما تماس بگیرید.

پاسخ

از قسمت مشاهده وضعیت سایت کندو وارد شوید و مطمئن شوید که وضعیت شما در انتظار باز شدن بانک است.توجه داشته باشید که ممکن است بانکی در فلان تاریخ باز بوده است اما تعداد محدودی بودجه داشته است و ما فقط به همان اندازه می توانستیم ثبت نام انجام بدیم.شما نیز باید منتظر باشید تا نوبت شما برای ثبت نام برسد و ان شا الله ثبت نام شوید.

پاسخ

توجه داشته باشید که شما می توانید از طریق آدرس اینترنتی https://ve.cbi.ir/TasTrace.aspx با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری نسبت به وضعیت خود اطلاع پیدا کنید. هر گاه مقابل گزینه "نام شعبه انتخاب شده توسط بانک" نوشته ای درج شد می توانید با در دست داشتن مدارک خود به شعبه مشخص شده مراجعه نمایید.پیشنهاد می کنیم هر 3 روز یکبار با مراجعه به صفحه مشاهده وضعیت سایت اصلی وضعیت خود را بررسی کنید.دقت کنید که در صورت تعیین شعبه از سوی بانک و عدم مراجعه شما پس از 12 روز ثبت نام شما حذف می گردد و باید مجدد اقدام به ثبت نام نمایید.

پاسخ

ثبت نام در سایت ما دارای دو مرحله است. در فرم اولیه فقط استان، بانک، شماره همراه و کد ملی شما دریافت می شود و پس از پرداخت فرمی دقیقا مشابه به آن چه در سایت اصلی مشاهده می کنید به شما نمایش داده می شود و سایر اطلاعات از شما اخذ می گردد.

پاسخ

با پشتیبانی سامانه وام ازدواج به شماره 021-29954848 تماس حاصل نمایید و مشکل را مطرح نمایید. به هیچ عنوان از سایت کندو اسمی نبرید.

پاسخ

توجه کنید که حتما باید هر کدام از شما یک ثبت نام جداگانه انجام دهید سپس در فرم ثبت نام قسمتی وجود دارد که کد ملی همسرتان را از شما می خواهد. در آن قسمت کد ملی همسر خود را وارد نمایید تا در یک بانک و شعبه ثبت نام شوید.

پاسخ

پس از پرداخت هزینه به صفحه تکمیل اطلاعات منتقل می شوید آن جا روی ویرایش اطلاعات کلیک کنید و ساسر اطلاعات خواسته شده مانند نام نام خانوادگی و غیره را وارد کنید.سپس پیامکی مبنی بر تایید اطلاعات شما از سمت ما ارسال می شود. منتظر باشید تا ثبت نام شما در سایت اصلی انجام شود و کد رهگیری 10 رقمی برایتان ارسال شود.کد 12 رقمی که شما می فرمایید مربوط به پرداخت شما می باشد.

پاسخ

پس از اینکه ما شم ارا در سایت اصلی ثبت نام کردیم یک کد رهگیری 10 رقمی برای شما ارسال می گردد که با استفاده از آن کد رهگیری و کد ملی تا می توانید برگه های خود را از سایت اصلی پرینت بگیرید و به بانک ارایه دهید.

پاسخ

15 میلیون تومان 5 ساله و تقریبا ماهی 255 هزار تومان

پاسخ

باید ثبت نامم قبلی خود را حذف کنید و پس از فعال شدن وام 15 تومانی مجدد اقدام به ثبت نام مجدد در سایت اصلی بکنید.

پاسخ

ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس مدارک شناسنامه ای خود و ضامنین مورد نیاز را به بانک ارایه دهید. اینکه چه ضامن هایی می خواهد باید از یکی از شعب بانک قصد دریافت وام از آن جا را دارید سوال بفرمایید.

پاسخ

5 ساله و تقریبا ماهی 255 هزار تومان

پاسخ

بله - محدودیتی در شهر محل دریافت وام ازدواج وجود ندارد اما باید مدرک قابل توجیه اقامتی( محل کار، محل زندگی و ... ) برای آن شهر داشته باشید.

پاسخ

می توانید به سایت اصلی ثبت نام وام ازدواج مراجعه کنید و با زدن مشخصات ایشان اگر وارد توانستید بشید می توانید وام بگیرید در غیر این صورت خیر.

پاسخ

اگر هنوز تعیین شعبه نشده اید می توانید از طریق سایت اصلی وام ازدواج اقدام به حذف ثبت نام کنید و چنانچه تعیین شعبه شده اید با مراجعه به بانک مربوطه ثبت نام قبلی خود را حذف نمایید

پاسخ

در سایت ما ثبت نام کنید و به محض باز شدن بانک مسکن ما کارهای ثبت نامتون رو می کنیم و بعد براتون کد رهگیری رو ارسال می کنیم.

پاسخ

بله هیچ مشکلی ندارد و می توانید جداگانه برای دریافت وام اقدام کنید

پاسخ

با مراجعه به یکی از شعب بانک مورد نظر شرایط را بپرسید.

پاسخ

اگر در ازدواج اول وام دریافت نکردید و همچنین از تاریخ ازدواج دوم شما بیش از 2 سال نمی گذرد. بله می توانید دریافت کنید

پاسخ

چنانچه اعتبار بانکهای یک استان به پایان رسد و یا صف متقاضیان دریافت وام از بانک مذکور در استان مورد نظر طولانی باشد، ثبت نام متقاضی جدید امکان پذیر نمی باشد. بنا بر این باید زمانی دیگر برای ثبت نام به سامانه مراجعه نمایید و یا بانک دیگری را در سامانه ازدواج را انتخاب کنید.البته می توانید با ثبت نام در سایت وام ازدواج کندو https://kandoocn.com/vam/ در خواست خود را برای هر بانکی که بخواهید ثبت کنید و ما به محض باز شدن بانک شما ثبت نام شما را دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که شما می خواهید انجام می دهیم و کد رهگیری را طریق پیامک برای شما ارسال می کنیم.

پاسخ

چنانچه اعتبار بانکهای یک استان به پایان رسد و یا صف متقاضیان دریافت وام از بانک مذکور در استان مورد نظر طولانی باشد، ثبت نام متقاضی جدید امکان پذیر نمی باشد. بنا بر این باید زمانی دیگر برای ثبت نام به سامانه مراجعه نمایید و یا بانک دیگری را در سامانه ازدواج را انتخاب کنید.البته می توانید با ثبت نام در سایت وام ازدواج کندو https://kandoocn.com/vam/#newreg در خواست خود را برای هر بانکی که بخواهید ثبت کنید و ما به محض باز شدن بانک شما ثبت نام شما را دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که شما می خواهید انجام می دهیم و کد رهگیری را طریق پیامک برای شما ارسال می کنیم.

پاسخ

بسته به سیاست بانک مورد نظر شما دارد اما طبق قانون قبول است

پاسخ

بله تمام کسانی که وام خود را دریافت نکرده‌اند به آن‌ها وام 15 میلیونی تعلق می گیرد

پاسخ

خیر - فقط به ازدواج های رسمی که دارای قباله ازدواج هستند تعلق می گیرد.

پاسخ

بله. چنانچه تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده باشید و از تاریخ عقد شما (تاریخی که در شناسنامه ثبت شده ) بیش از دو سال نگذشته باشد به شما تعلق می گیرد و به تعداد بچه‌ها مربوط نمی باشد

پاسخ

بسته به استان مورد نظر شما فرق می کند. با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا به شما پاسخ داده بشه

پاسخ

برگه ثبت نام را از قسمت بازیابی و چاپ کد رهگیری در سایت اصلی پرینت بگیرید.

پاسخ

برای دریافت وام ازدواج مدارک همسر لازم است

پاسخ

بستگی به بانکی که انتخاب می کنید دارد. معمولا 1 هفته تا یک ماه

پاسخ

صرفا خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد (بدون در نظر گرفتن درصد جانبازی) مشمول ماده 50 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شوند که می باشند.توجه نمایید که مشخصات متقاضیان مشمول که در بالا قید گردیده‌اند حتما باید در یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت گردد.ضمنا تعیین وضعیت ایثارگری صرفا از طریق استعلام که در سامانه ازدواج تعبیه شده و توسط کاربران شعب انجام می شود، صورت می پذیرد. لذا معرفی نامه کتبی صادره از بنیاد شهید فاقد هر گونه اعتبار می باشد.

پاسخ

اگر ازدواج دوم باشد و درازدواج اول وام نگرفته باشد هر دو نفر می توانند وام بگیرنداما اگر ازدواج دوم باشد و در ازدواج اول وام گرفته باشد فقط شما می توانید وام بگیرید و همسرتان نمی تواند

پاسخ

به شعبه مراجعه کنید و از آن ها بخواهید که اطلاعات شما را حذف کنند و دوباره در سایت اصلی خودتان ثبت نام کنید

پاسخ

تاریخ ازدواج به صورت آنلاین از ثبت احوال استعلام می شود و همان تاریخی است که در سند ازدواج درج گردیده. می توانید با وارد کردن اطلاعات خود در قسمت ثبت نام سایت اصلی پس از ورود به فرم تاریخ ازدواج خود را مشاهده کنید

پاسخ

بله شما تا قبل از گرفتم وام ازدواج و در طول مدت دو سالی که وقت دارید هر چند باری که بخواهید می توانید ثبت نام خود را ویرایش کنید

پاسخ

نه الزاما چنین چیزی نیست. اما برخی بانک‌ها این قانون را دارند که حتما ضامن شما حقوق بگیر همان بانک باشد.

پاسخ

بانک موظف به قبول ضامن شما می باشد در صورتی که مشکل اطتعلام نداشته باشد. متاسفانه بعضی بانک ها سنگ اندازی می کنند.

پاسخ

بله شما می توانید وام ازدواج دریافت کنید.

پاسخ

مشکلی ندارد. فقط آدرس شما باید نزدیک بانکی که می خواهید از آن وام بگیرید باشد

پاسخ

تا زمانی که رفع سوء اثر نکنند نمی توانند وام را بگیرند زیرا بانک استعلام میگیرد.

پاسخ

فقط در صورتی که در ازدواج اول وام ازدواج نگرفته باشید بله تعلق می گیرد.

پاسخ

در حال حاضر که 18 اردیبهشت ماه هستیم هنوز اگر در سایت اصلی ثبت نام کنید وام 10 تومانی به شما تعلق می گیرد.

پاسخ

خیر - همچنان وام 10 میلیون تومانی پرداخت می شود.

پاسخ

لطفا با شماره های پشتیبانی سایت کندو تماس حاصل نمایید.در قسمت تماس با ما موجود می باشد.

پاسخ

هنوز مشخص نیست اما طبق آخرین اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس از تاریخ 1 اردیبهشت احتمالا فعال می گردد.

پاسخ

هنوز مشخص نیست اما طبق آخرین اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس از تاریخ 1 اردیبهشت احتمالا فعال می گردد.

پاسخ

اطلاعات کارت ملی و شناسنامه به همراه کد ملی همسر، آدرس، کد پستی و تلفن ثابت خودتان را باید داخل فرم ثبت نام وارد نمایید. هچ مدرکی لازم نیست اسکن شود.

پاسخ

تا زمانی که مهلت برای دریافت وام دارید که 1 ماه پس از تایید شعبه هست می توانید از همان ثبت نام قبلی استفاده کنید. پس از آن تاریخ باید مجدد ثبت نام کنید

پاسخ

اگر از الان ثبت نام کنید به شما وام 15 میلیون تومانی تعلق می گیرد

پاسخ

این که چه ضامنی می خواهد باید از خود بانک مورد نظر سوال کنید.اقساط وام ازدواج 5 ساله است که از این مقدار 5 قسط آن کارمزد و 55 قسط آن بابت اقساط است. که حدود 272000 تومان می شود.

پاسخ

بله می توانید با مراجعه به سایت وام ازدواج و وارد کردن اطلاعات خود در قسمت ثبت نام متوجه شوید که چه تاریخ عقدی برای شما ثبت شده است.

پاسخ

تاریخ عقد لازم نیست. خود سیستم به طور خودکار از ثبت احوال تاریخ عقد شما را استعلام می کند.

پاسخ

در حال حاضر ثبت درخواست وام ازدواج برای برخی بانک ها امکان پذیر نیست چرا که این بانک ها در لیست بانک های دارای بودجه در استان مورد نظر نیستند. در ضمن ممکن است در ساعاتی از شبانه روز که شما به سایت مراجعه نمی کنید بانک مورد نظر به لیست بانک های دارای بودجه اضافه شود و بلافاصله از لیست خارج شود و شما متوجه نشوید. به همین دلیل ما جهت رفاه حال شما عزیزان خدمتی را ارایه نموده ایم که از این طریق شما درخواستتان را برای ما ارسال می کنید و ما در اولین فرصت پیش آمده (به محض این که بانک مورد نظر شما به لیست بانک های دارای بودجه اضافه شد) اقدام به ثبت اطلاعات شما در سایت اصلی وام ازدواج و ارسال کد رهگیری برایتان می نماییم . به این ترتیب اگر در ساعاتی که شما به سایت مراجعه نمی کنید نیز بانک مورد نظر به لیست بانک های دارای بودجه در استان شما اضافه شود شما چیزی را از دست نداده اید و ما برای شما درخواستتان را ثبت می کنیم. پس اگر مدت زیادی است که می خواهید تقاضای وام ازدواج بدهید اما به دلیل نبودن بانک مورد نظرتان در لیست بانک های دارای بودجه در استان شما موفق نشده اید، وقت را تلف نکنید و درخواستتان را برای ما ارسال کنید.