سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

قیمت خودرو بعد از فاز دوم هدفمندی یارانه ها

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / یارانه ها
7 اردیبهشت
قیمت خودرو بعد از فاز دوم هدفمندی یارانه ها
اگرچه پیش بینی می شود که اقبال مردم نسبت به خرید خودرو با افزایش قیمت بنزین کمتر شود، اما خودروسازان پاتک این موضوع را با افزایش عرضه در بازار و فروش نقدی و فوری خودروهای خود، زده اند و تلاش کرده اند که نقدینگی مورد نیاز خود را جذب کنند. این در حالی است که بازار آزاد همچنان راه خود را می رود و هنوز تکانه های اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و فروش های نقدی را درک نکرده است. بنابراین قیمت بالا است.
دو روزی از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها و گرانی بنزین و سایر حامل های انرژی می گذرد. در این میان اگرچه در محافل عام و کوچه بازاری، افزایش قیمت بنزین مردم را از خرید خودرو باز داشته است، اما باز هم تقاضا برای خودرو در بازار، قیمت را بالا نگاه داشته است. 

در این میان، باز هم اگرچه پیش بینی می شود که اقبال مردم نسبت به خرید خودرو با افزایش قیمت بنزین کمتر شود، اما خودروسازان پاتک این موضوع را با افزایش عرضه در بازار و فروش نقدی و فوری خودروهای خود، زده اند و تلاش کرده اند که نقدینگی مورد نیاز خود را جذب کنند. این در حالی است که بازار آزاد همچنان راه خود را می رود و هنوز تکانه های اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و فروش های نقدی را درک نکرده است. بنابراین قیمت بالا است. 

یکی از فعالان بازار خودرو در این رابطه به خبرنگار اقتصاد ایران آنلاین می گوید: خودروسازان عرضه خود را به فروش های نقدی محدود کرده اند و در مقابل، برخی نمایندگی های فروش آنها، عرضه خودرو به بازار را اضافه کرده اند؛ اما هنوز قیمت بالایی را برای محصولات خود طلب می کنند.

وی می افزاید: البته این عرضه ها، به صورت رسمی از سوی نمایندگی ها صورت نمی گیرد؛ بلکه نمایندگی ها مباشرانی دارند که از طریق آنها، خودرو را در بازار آزاد به فروش می رسانند.

برخی ها نیز با اعلام قیمت بنزین، از خرید منصرف شده اند و بنابراین تقاضا نیز رو به کاهش نهاده است. البته پدیده دیگری که این روزها در بازار خودرو مشاهده می شود این است که دارندگان خودرو، برای فروش خودروهای خود با نرخ بالاتر، حتی حاضر به فروش اقساط خودروهای خود هستند.

در عین حال، بالا رفتن سود بانکی نیز به نوعی عاملی برای جذب بیشتر افراد به فروش اقساطی خودرو شده است به نحوی که آنها مطابق با سود بانکی بالایی که هم اکنون رایج است، ترجیح می دهند که خودرو را به صورت اقساطی به فروش رسانند. چراکه به هرحال، جذابیت سود بانکی به علاوه درصدی که خود افراد به این نرخ سود اضافه می کنند، برای فروش یک کالا به صورت اقساطی جذابیت ایجاد می کند.

قیمت انواع خودروهای نو و دست دوم در بازار

یک سمند ال ایکس مدل 90 با کارکرد 51 هزار کیلومتر از سوی فروشنده 25 میلیون و 800 هزار تومان نرخ گذاری شده است.

یک پراید مدل 87 با 66 هزار کیلومتر کارکرد از سوی فروشنده 12 میلیون و 300 هزار تومان نرخگذاری شده است. همچنین یک خودروی ال 90 مدل اسفند 90 نیز با 44 هزار کیلومتر به قیمت 33 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد.

یک عدد پژو 405 دوگانه سوز نیز با 50 هزار کیلومتر کارکرد مدل 91 به قیمت 24 میلیون و 500 تومان به فروش می رسد.

همچنین یک رنو کولیوس 2014 به قیمت 160 میلیون تومان به فروش می رسد. همچنین 206 تیپ 5 نیز مدل 84 به قیمت 23 میلیون تومان به فروش می رسد.

یک خودروی پرشیا نقره ای مدل 88 نیز با 100 هزار کیلومتر کارکرد، به قیمت 32 میلیون تومان از سوی فروشنده نرخگذاری شده است.

تگ هاي مطلب: قیمت خودرو, فاز دوم هدفمندی یارانه ها, قیمت انواع خودرو, انواع خودرو, خودرو, یارانه ها, یارانه سال 93, یارانه 93, یارانه نقدی, یارانه فروردین 93, یارانه‌ ها
منبع خبرخبرگزاری مهر
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی