سایت کاریابی جویا کار

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

برنامه‌های آموزش‌وپرورش از سال 98 براساس سند تحول اجرا می‌شود

دسته بندي: اخبار / اخبار فرهنگیان
2 آبان

بر اساس اطلاعات ، رضا مددی با بیان اینکه اجرای سند تحول با تدوین برنامه‌های استان‌ها شتاب بیشتری می‌گیرد، اظهار کرد: اجرای سند تحول اصلی‌ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش است و تمامی سیاستگذاری‌ها، تصمیم‌ها و برنامه‌ها باید در این راستاپیگیری شود و برنامه اجرایی سند تحول در طول برنامه ششم توسعه با صدور بخشنامه‌ای به صورت عملیاتی آغاز شده است.

وی ادامه داد: برنامه اجرایی سند تحول بنیادین بر اساس برنامه‌های زیر نظام‌ها تهیه و تصویب شده و در حال اجراست و بر این اساس حدود 350 برنامه برای تحقق 131 راهکار سند تحول تنظیم و ابلاغ شده است و در این برنامه‌ها وظایف هر کدام از واحدها و کارشناسی‌ها مشخص شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در سند تحول با اشاره به اینکه در ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها تدوین برنامه‌های استانی براساس برنامه ابلاغی شروع شده است، خاطرنشان کرد: برای مدیریت تحول در سطح استان‌ها لازم است که مدیران کل  سازوکار مورد نیاز را از قبل پیش بینی و آماده کنند چرا که برنامه‌های سال 98 به بعد بر اساس برنامه‌های سند تحول بنیادین  تدوین و به اجرا در می‌آید.

مددی تصریح کرد: برای بودجه و اعتبارات سال 98، اجرای برنامه سند تحول بنیادین در نظر گرفته خواهد شد   و در این راستا  اجرای سند تحول  در  مدارس با بهره‌گیری از ظرفیت برنامه‌های تعالی و تدبیر صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه همه استان‌ها باید کارگروه‌های  شش گانه زیر نظام‌های سند تحول را تشکیل دهند، اضافه کرد:  یک نفر از معاونین استانی به عنوان مسئول زیرنظام انتخاب و زمینه کار جمعی را فراهم کنند و برنامه‌های استانی باید مطابق سیاست‌های ابلاغی  تنظیم همچنین به دنبال آن در مناطق برنامه‌ها پیگیری شود.

پایان/

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

منبع خبراخبار فرهنگیان - تسنیم
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی