سایت کاریابی جویا کار

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

تشکیل شورای هماهنگی اجرای سند تحول بنیادین

دسته بندي: اخبار / اخبار فرهنگیان
3 بهمن

،‌ امیرعلی نعمت‌الهی با اشاره به مراحل اجرایی سند تحول بنیادین اظهارکرد: در راستای بسترسازی برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول و کارگروه‌های مربوطه در استان‌ها تشکیل شده و طی این ابلاغیه با تهیه دستور العمل توسط استان‌ها به مناطق و شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل از استان‌ها خواسته شده تلاش کنند حداکثر تا پایان بهمن ماه سال جاری با استفاده از تجارب استانی، نسبت به تشکیل شوراها و کارگروه‌های سند تحول در مناطق اقدام کنند.

در این دستورالعمل آمده است:

1. به منظور ساماندهی تشکیل شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول در مناطق و شهرستان‌ها  همچنین تشکیل کارگروه زیر نظام‌ها با بهره‌گیری از آیین‌نامه ابلاغی و تجارب استانی نسبت به تهیه دستورالعمل تشکیل شورای مناطق و کارگروه‌های مربوطه و ابلاغ آن اقدام شود و تا پایان بهمن ماه جاری مناطق و شهرستان ها مبادرت به تشکیل شورا و کارگروه‌ها کنند.

  2. برنامه اجرای سند تحول پیوست بخشنامه مورخ سوم مهر 97 به همراه برنامه‌های ویژه استانی که در شورای هماهنگی سند تحول استان به تصویب رسیده جهت آگاهی و آموزش مناطق با منطق برنامه‌های سند تحول متناسب با راهکارها ابلاغ شود.

همچنین دبیرخانه شورای سند  تحول در استان و کارگروه‌های زیر نظام نسبت به توجیه مناطق و آشنایی آنها با زیر نظام‌ها و برنامه‌های مربوطه اقدام کنند.

برنامه‌های سال 98 مبتنی بر سند تحول بنیادین

3.  برنامه‌های سال 98 مبتنی بر برنامه‌های ابلاغی سند تحول است بنابراین فرآیند تدوین برنامه سال 98 با بهره‌گیری از تجارب سنوات گذشته در چارچوب نظام جامع برنامه‌ریزی خواهد بود.

معاونت‌ها و سازمان‌های حوزه ستادی برنامه تخصصی مربوطه را همانند سنوات گذشته تدوین کنند که پس از تصویب در شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول به صورت یکپارچه توسط وزیر آموزش و پرورش تا تاریخ بیستم فروردین ماه 97 ابلاغ می‌شود ضمناً اولویت‌های سال 98 احصا شده که هنگام ابلاغ سیاست‌های تدوین برنامه 98  منتشر خواهد شد شایسته است مقدمات لازم برای تدوین برنامه‌های استانی فراهم شود.

4.  نظر به اینکه ذینفعان اصلی تعلیم و تربیت، دانش‌آموزان و اولیای آنها هستند بنابراین توجیه و آموزش اولیای دانش‌آموزان و اعضای انجمن‌های مدارس و مناطق و اعضای تشکل‌های دانش آموزی با سیاست‌های تحولی و به کارگیری آنها در شوراها و مجامع استانی تأکید می‌شود.

آشنایی مدیران مدارس با مفاهیم تحولی

5. کانون اصلی تعلیم و تربیت مدارس است بنابراین مدرسه محوری، حمایت از مدرسه و تقویت جایگاه آن در راستای اجرایی کردن سند تحول مورد تاکید است تلاش برای توانمند سازی مدارس و آشنایی مدیران مدارس با مفاهیم تحولی به صورت کاربردی توصیه می‌شود ضمناً در سال تحصیلی جاری دو برنامه تدبیر و تعالی با توجه به اصلاحات انجام شده مبنای فعالیت در مدارس است و واحدهای ذیربط تحت نظر شورای هماهنگی این فرایند را با جدیت پیگیری کنند.

6. مجموعه برنامه‌های برش استانی شامل تکمیل فرم شماره 1 و فرم‌های شماره 2 و 3 که بیانگر برنامه‌های استانی ذیل برنامه اجرایی سند تحول است حداکثر تا تاریخ 15 بهمن 97 به دبیرخانه ستاد اجرای سند تحول مستقر در مرکز ارسال شود.

7. مجموعه کاملی از اسناد و محتوای آموزشی طی یک سی دی در گردهمایی اخیر مدیران کل در اختیار آنها قرار داده شده است که انتظار می‌رود جهت استفاده در کارگروه‌ها و جلسات آموزشی بهره‌برداری شود ضمناً در سی دی تحویلی پیش‌نویس شناسنامه تفصیلی و پیش‌نویس برنامه‌های سند تحول معاونت‌ها و سازمان‌ها به تفکیک ارسال شده است. آیکن سند تحول با هدف اطلاع رسانی و ایجاد بستر مناسب در اجرای سند تحول در صفحه اول سایت وزارت آموزش و پرورش طراحی شده است بنابراین نسبت به ایجاد مشابه در سامانه‌های استانی اقدام شود.

پایان/

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

تگ هاي مطلب: استخدام طراح, استخدام مدرسه
منبع خبراخبار فرهنگیان - تسنیم
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی