سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

قطع یارانه نقدی 400 هزار ایرانی

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / یارانه ها
8 تیر
خبرگزاری تسنیم: غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه طبق قانون دولت باید هدفمندی یارانه‌ها را تا پایان برنامه پنجم توسعه اجرا کند و از آنجایی که امسال سال پایانی این برنامه است، آیا بناست هدفمندی در برنامه ششم نیز تکرار شود، اظهار داشت: به‌احتمال 90 درصد هدفمندی یارانه‌ها در برنامه ششم نیز گنجانده خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد هدفمندی یارانه‌ها از سال 89 تاکنون، گفت: در این مدت حدود 60هزار میلیارد تومان از منابع عمومی دولت برای پرداخت‌های نقدی برداشت شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: همچنین 135هزار میلیارد تومان از محل مابه‌التفاوت قیمت حامل‌های انرژی برای دولت درآمد به دست آمده است.

کاتب مجموع پرداختی‌ها بابت یارانه نقدی از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون را 200هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: طبق گزارشی که دولتی‌ها به نمایندگان مجلس داده‌اند تا 3 ــ 2 هفته گذشته یارانه نقدی بیش از 400هزار نفر قطع شده است.

وی ادامه داد: البته برای اینکه دولت بتواند قانون را کامل اجرا کند باید یارانه 7 ــ 6 میلیون نفر را قطع کند؛ اراده برای حذف یارانه این گروه در دولت وجود دارد.
تگ هاي مطلب: قطع یارانه نقدی, قطع یارانه, یارانه, یارانه ها, یارانه نقدی
منبع خبرخبرگزاری تسنیم
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی