سایت کاریابی جویا کار

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

اجرای گروه‌های سرود 1357 نفری دانش‌آموزان در 22 بهمن

دسته بندي: اخبار / اخبار فرهنگیان
21 بهمن

گروه اجتماعی ؛ علی رمضانی اظهار‌ کرد: دانش‌آموزان در گروه‌های سرود 1357 نفری روز 22 بهمن در 32 استان کشور سرود می‌خوانند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که هر ساله کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در کشور برگزار می‌کند اجرای زیبا و ماندگار گروه سرود 1357 نفره همسرایان فجر است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش بیان‌کرد: دانش‌آموزان در این مراسم یکصدا در حالی‌ که پرچم جمهوری اسلامی ایران در دستانشان به اهتزاز درمی آید سرود متناسب این ایام را خواهند خواند.

رمضانی گفت: این برنامه با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات استان‌ها انجام می گردد و در بیش از 700 منطقه ازجمله مراکز استان‌ها با حضور دانش آموزان آن مناطق اجرا می گردد. دانش آموزان از مدت‌ها قبل در مدارس به‌صورت مدرسه‌ای تمرین می‌کنند و در روزهای منتهی به یوم‌الله 22 بهمن با تجمع در یک محل به تمرین‌های گروهی می‌پردازند.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی ادامه داد: بخشنامه آن سال‌های قبل ارسال‌شده است و هرسال این برنامه اجرا می گردد و پس از اجرای این سرود گروهای مجری فیلم‌هایی از اجرا تهیه می‌کنند و بعد از پایان مراسم به ستاد ارسال تا داوری انجام شود و به گروه‌های برتر نیز هدایایی اهدا می گردد.

رمضانی با تأکید بر متن و نوع سرودها خاطرنشان‌کرد: انتخاب سرود آزاد است و به عهده خود گروه‌ها است اما ملاحظاتی را در نظر گرفتیم که متن سرودها حماسی، میهنی متناسب با ایام مبارک دهه فجر با تأکید بر فضای شاد و بانشاط این ایام باشد.

وی ادامه داد: با توجه به چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی هم‌زمان با دهه مبارکه فجر است تأکید شده است از این ظرفیت فرهنگی بهتر استفاده شود.

رمضانی خاطرنشان‌کرد: آموزش‌وپرورش شهر تهران در راهپیمایی 22 بهمن امسال 8 غرفه خواهد داشت که برخی از آن‌ها عبارتند از گروه سرود 1357 نفره در میدان آزادی از منطقه 4، گروه سرود در میدان انقلاب جایگاه فاتب از منطقه 15، گروه سرود در چهارراه ولیعصر از منطقه 11، گروه سرود قبل از میدان فردوسی از منطقه 14 که به اجرای سرودهای شاد، انقلابی و جدید خواهند پرداخت.

پایان/

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

تگ هاي مطلب: استخدام مجری, استخدام مدرسه
منبع خبراخبار فرهنگیان - تسنیم
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی