سایت کاریابی جویا کار

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

بیانیه ۶ تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش خطاب به رئیس‌جمهور

دسته بندي: اخبار / اخبار فرهنگیان
2 تیر
بیانیه ۶ تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش خطاب به رئیس‌جمهور
در بیانیه ۶ تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش خطاب به رئیس‌جمهور آمده است: آموزش و پرورش به عنوان نهادی حساس و دیربازده، بیش از هر وزارتخانه‌ای نیاز به ثبات مدیریت دارد؛ آن هم مدیریتی فرهنگ‌مدار و معلمانه، اما متاسفانه در دوران ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تزلزل و بی ثباتی در مدیریت این دستگاه سرنوشت ساز بوده‌ایم.
چندان که ظرف مدت ۶ سال، زمام امور تعلیم و تربیت نسل آینده را به ۳ وزیر و یک سرپرست سپرده‌اید! و طبعا دامنه این تغییرات شتابزده به مدرسه کشیده شده و خانواده‌ها را از بی سر و سامانی اوضاع آموزش و پرورش نگران ساخته است و مکررا شاهد بروز ناملایمات و حوادث زیانباری هستند که سرنوشت عزیزان‌شان را تهدید می‌کند.
آخرین تنشی که اخیرا بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده آمده است انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملا حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه است؛ فردی که وابستگی‌های گروهی و سابقه گرایش‌هایش به سردمداران جریان فتنه و موضعگیری‌ها و رفتارهای تند سیاسی‌اش همواره با اعتراضات فراوان و ایجاد تشنج در جامعه مواجه بوده است؛ چندان که حتی در سمت معاونت سیاسی استانداری نیز مسؤولان بالاتر دولت شما ایشان را تحمل نکرده اند. همچنین لااقل می توان گفت که موضع‌گیری‌های نسنجیده‌اش اتهام حمایت از برنامه 2030 را متوجه او ساخته است.
در ادامه این نامه آمده است: شما می‌دانید که مقام معظم رهبری همواره نسبت به حزبی و سیاسی شدن آموزش و پرورش هشدار داده‌اند و مدیران این وزارتخانه را از رفتار گروهی و جناحی برحذر داشته اند و از آن با تعبیر «سَمّ» یاد کرده‌اند لذا جای شگفتی است که سکّان کشتی هدایت 13 میلیون دانش‌آموز و راهبری یک میلیون معلم فرهیخته به یک تندروی سیاسی سپرده شود. فردی که در همان روزهای نخست سرپرستی، نشستی با «خانه احزاب» گروه‌های اصلاح طلب فرهنگی برگزار می‌نماید و سخنگوی دولت جنابعالی در این جلسه خواستار حمایت احزاب فوق­‌الذکر جهت معرفی ایشان به عنوان وزیر می‌گردد!
تقاضا داریم به جامعه والامقام فرهنگیان از دریچه چند گروه سیاسی اصلاح‌طلب نگاه نکنید و نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه­‌ها شود. جامعه فرهنگیان که سال‌هاست تحقق عدالت و وعده‌های انتخاباتی و مطالبات بر حق خویش را به انتظار نشسته‌اند، نگران آن هستند که در قبال واگذاری بخشی از مطالبات شان در قالب نظام رتبه بندی، شاهد آن باشند که آموزش و پرورش به یک حزب تمام عیار در ایام انتخابات آتی تبدیل گردد و اهداف متعالی تربیت کودکان و نوجوانان کشور، تحت تأثیر منافع سیاسی و حزبی گروهی قدرت طلب زیرپا گذاشته شود.
در این نامه مطرح شده است: ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی! دوران مسؤولیت شما به سرعت سپری می‌شود، نگذارید فاجعه بهره‌برداری ابزاری از معلم، دانش آموز و مدرسه، در راستای منافع قدرت طلبانه یک جریان سیاسی در دولت شما انجام و به نام شما تمام شود؛ امید داریم فشارهای این جریان سیاسی، منجر به تکرار ماجرای شهردار سابق نگردد و جنابعالی را به تأیید انتصابی ناخواسته وادار ننماید. یقین داشته باشید که در جمعیت میلیونی معلمان،‌ شخصیت های فرهیخته و آزاده و بی‌حاشیه‌ای برای جانشینی شهیدان رجایی و باهنر وجود دارند. «اِنَّ اللهَ یَأمُرُکُم اَن تُؤَدُّوا الاَمانتِ اِلى‌ اَهلِها»
کانون تربیت اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، انجمن اسلامی فرهنگیان خراسان، انجمن اسلامی فرهنگیان آذربایجان شرقی، جمعیت اسلامی فرهنگیان حامی دولت اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالتخواه استان اصفهان.

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

تگ هاي مطلب: بیانیه ۶ تشکل فرهنگیان, رئیس‌جمهور, آموزش و پرورش
منبع خبرفارس
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی