سایت کاریابی جویا کار

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

عده‌ای به‌دنبال تضعیف آموزش و پرورش هستند

دسته بندي: اخبار / اخبار فرهنگیان
12 تیر
عده‌ای به‌دنبال تضعیف آموزش و پرورش هستند
رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه جریانی در حال تضعیف آموزش و پرورش و حذف دانشگاه فرهنگیان است، گفت: عده‌ای در مجلس به دنبال فروختن آموزش و پرورش به بخش خصوصی هستند.
 حمید رضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون ولایی مجلس در هشتمین نشست مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه عده‌ای در مجلس به دنبال فروختن آموزش و پرورش به بخش خصوصی هستند، گفت: این جریان مشغول کوبیدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در هر شرایطی‌اند و با کار‌های مختلف مانند پیمانی اعلام کردن ورودی‌های سال ۹۵ و افزایش ورودی‌های ماده ۲۸ سعی در تضعیف و حذف دانشگاه فرهنگیان دارند.
وی افزود: دولت در قضیه حقوق کارمند‌ان دچار تخلف و خود رایی شده و سازمان برنامه بودجه خود تفسیری می‌کند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: حداقل دستمزد برای حقوق بگیران یک میلیون و ۵۶۰ میلیون تومان است که برای دانشجومعلمان نیز باید اجرا شود و ما منتظر دستور رئیس‌جمهوری به وزارتخانه هستیم که این ابلاغ شود.
رئیس کمیسیون ولایی مجلس ادامه داد: تصمیمی اتخاذ نشده تا کتاب‌های دانشگاه فرهنگیان بر اساس سند تحول نوشته شود و این یکی از آفات است.
وی تصریح کرد: تعداد جذب معلم‌ها طی سال‌های اخیر کم شده است و مدارس به بخش خصوصی داده می‌شود. این نگاه هاو جریانات با سندتحول کاملا متضاد است.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: طبق رهنمود‌های مقام معظم رهبری آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است و در برنامه ششم نیز مصوب شده که خصوصی‌سازی آموزش و پرورش ممنوع است.

برای عضویت در کانال فرهنگیان در تلگرام کلیک کنید

تگ هاي مطلب: رئیس فراکسیون ولایی مجلس, حمید رضا حاجی بابایی, آموزش و پرورش
منبع خبرفارس
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی