سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته فردا اعلام می‌شود

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه / اخبار کارشناسی ارشد
15 خرداد

مشاور سازمان سنجش مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ، گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 در روز سه‌شنبه 16 خرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: داوطلبان می‌توانند در روز سه‌شنبه با مراجعه به سایت سازمان سنجش و توجه به اطلاعیه‌ای که از سوی این سازمان همزمان با اعلام نتایج منتشر می‌شود از نتیجه خود مطلع شده و در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته در زمان تعیین شده اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: بر اساس ضوابط تعداد 878 هزار و 253 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1396 از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کردند که از این تعداد 430 هزار و 491 نفر زن و 447 هزار و 762 نفر مرد هستند.

وی اضافه کرد: از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام کننده در این آزمون تعداد 71 هزار و 725 داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم هم اعلام کردند، که از این تعداد 32 هزار و 549 نفر زن و 39 هزار و 176 نفر مرد هستند.

توکلی گفت: با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده و آمار علاقمندان به شرکت در کد رشته امتحانی دوم، در مجموع برای برگزاری آزمون تعداد 949 هزار و 978 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد 463 هزار و 40 کارت برای خواهران و 486 هزار و 938 کارت برای برادران صادر شده است.

وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد در 132 کدرشته امتحانی در صبح و بعدازظهر روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت ماه در 68 شهرستان مختلف کشور برگزار شد، گفت: از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام کننده تعداد 707 هزار و 63 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 171 هزار و 190 داوطلب غایب بودند به عبارت دیگر 80.51 درصد داوطلبان حاضر و 19.49 درصد غایب بودند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، تعداد 349 هزار و 261 نفر زن و 357 هزار و 802 نفر مرد بودند، از تعداد کل حاضران در جلسه آزمون تعداد 56 هزار و 884 داوطلب برای شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز حاضر بودند که از این تعداد 25 هزار و 884 نفر زن و 31 هزار نفر مرد بودند.

توکلی اضافه کرد: آن دسته از داوطلبان که بر اساس مفاد کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی هستند باید بر اساس اطلاعیه‌ای که در این زمینه در روز شنبه 20 خردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می‌شود برای انتخاب کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود از کدرشته امتحانی مجاز یا کدرشته‌های امتحانی مجاز اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند باید بر اساس اطلاعیه دانشگاه آزاد که به اطلاع داوطلبان می‌رسد، در مهلت مشخص شده به سایت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌ها و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود برابر ضوابط مشخص شده اقدام و کدرشته محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته ثبت‌ کنند.

پایان/

منبع خبرخبرگزاری فارس - دانشگاهی
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی