سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای سال 91

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
30 اردیبهشتدریافت دفتر چه راهنما


خرید کارت اعتباری

 

ویرایش اطلاعات

 

تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه : سه شنبه 31 مرداد لغایت پنجشنبه 2 شهریور

 

زمان برگزاری آزمون: جمعه 3 شهریور 91


1- شرايط عمومي و اختصاصي داوطلبان:
داوطلبان لازم است داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل باشند و برادران باید از لحاظ مقررات وظیفه عمومی (مطابق بندهای ردیف 3-2 دفترچه راهنما) منعی نداشته باشند.
1-1- شرايط عمومي:
الف) اعتقاد به يكي از اديان مصرح در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران (اسلام، مسيحيت، يهودي و زرتشتي).
ب) نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.
توضيح: مصاديق عناد عبارتند از:
1) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران.
2) داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهك‌هاي محارب.
3) پرداخت كمك مالي به گروهك‌هاي محارب يا هواداري تشكيلاتي نمودن از آن گروهک‌ها و يا داشتن عضويت در آنها.
4) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.
ج) عدم احراز فساد اخلاقي.
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد.
د) برخورداري از توانايي جسمي متناسب با رشته يا رشته‌هاي انتخابي.
2-1- شرایط اختصاصی:
الف) دارا بودن‌ گواهینامه‌ پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه‌ نظام‌ جدید در یكی‌ از رشته‌های شاخه‌های‌ فنی ‌و حرفه‌ای ‌و كاردانش و یا احراز شرایط فارغ‌التحصیلی در یكی‌ از رشته‌های مذکور تا پایان‌ شهریور ماه‌ سال 1391 و یا ديپلم فني ‌و حرفه‌اي دوره‌ چهار ساله‌ (نظام‌ قديم).
تبصره: داوطلبانی که حد نصاب نمره قبولی یکی از کدرشته‌های مشخص شده در این دفترچه را کسب نمایند ولی تا پایان شهریور ماه سال 1391 موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر نشوند، مشمول یکی از وضعیت‌های ذیل خواهند بود:
1) در صورتی که کد رشته قبولی پذيرفته شده در نیمسال اول باشد، قبولی ایشان ملغی و اجازه ثبت‌نام نخواهند داشت.
2) در صورتی که کد رشته قبولی پذيرفته شده در نيمسال دوم باشد و تا پایان دی ماه سال 1391 موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر بشوند، اجازه ثبت‌نام در نيمسال دوم را خواهند یافت و در غیر اینصورت قبولی آنان نیز ملغی است.
3-1- مقررات‌ وظیفه‌ عمومی:
براساس اعلام‌ رسمی‌ سازمان‌ وظیفه‌ عمومی ‌نیروی ‌انتظامی‌ داوطلبان‌ مرد لازم ‌است‌ یكی‌ از شرایط مشروحه ذيل را دارا بوده و حسب مورد يكي از كدهاي ده‌گانه ذيل را در بند 14 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي خود درج نمايند.
كد 1) داوطلبان داراي كارت‌ پایان‌ خدمت.
كد 2) داوطلبان داراي كارت‌ معافیت دائم (‌کفالت‌، پزشكی‌ و موارد خاص).
كد 3) داوطلبان داراي برگ معافيت پزشكي بدون غيبت، مشروط بر آنكه مدت آن سپري نشده باشد و ضمن آنكه از تاريخ اخذ ديپلم مشمول نيز نبايد بيش از يك سال گذشته باشد.
كد 4) داوطلبان داراي برگ آماده به خدمت بدون غيبت، كه مهلت اعزام مندرج در آن سپري نشده باشد. ضمن آنكه از تاريخ اخذ ديپلم مشمول نيز نبايد بيش از يك سال گذشته باشد.
كد 5) فارغ‌التحصيلان مقطع ديپلم متوسطه كه به صورت حضوري و پيوسته تحصيل نموده‌اند و از تاريخ فراغت آنان بيش از يك سال سپري نشده باشد.
كد 6) متولدین سال‌ 1354 و قبل از آن. اين قبيل مشمولان بايد پس از اعلام قبولي و در زمان ثبت‌نام، كارت معافيت دائم (معافيت رهبري) را ارائه نمايند.
كد 7) داوطلبان متولد شهريور سال 1341 و قبل از آن، مشروط بر آنكه تغيير سن نداشته باشند.
كد 8) متعهدین‌ خدمت‌ در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها كه‌ پس‌ از انجام‌ تعهد خدمت معاف می‌باشند، در صورت ارائه‌ موافقت‌نامه‌ از بالاترین مقام ‌وزارت‌ یا سازمان‌ متبوع.
كد 9) طلاب علوم ديني داراي معافيت تحصيلي، به شرطی که مركز مدیریت حوزه‌هاي علمیه و يا شوراي مديريت حوزه علميه خراسان يا اصفهان تأیید نماید که «طلبه قادر است ضمن اينكه در حوزه به تحصيل اشتغال دارد به موازات آن در دوره كارداني نيز تحصيل نمايد» با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصيل وي در دوره كارداني پيوسته بلامانع است. بدیهی است در هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه را خاتمه یافته اعلام نماید، مشمول دیگر نمی‌تواند به عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده کند و باید خود را به سازمان وظیفه عمومی محل معرفی نماید.
كد 10) دانشجويان انصرافي به شرط اينكه يك سال از تاريخ انصراف آنان سپري نشده باشد.
تبصره: دانشجوياني كه در سن مشموليت بيش از يك بار از تحصيل انصراف داده باشند، مجاز به شركت در آزمون نيستند.
* تذكرات مهم:
1) دانشجوياني كه در سن مشموليت بيش از يك بار از تحصيل انصراف داده باشند، مجاز به شركت در آزمون نيستند.
2) دانشجويان اخراجي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مجاز به ثبت‌نام و شركت در آزمون نمي‌باشند.
3) سقف سنوات تحصیل در مقطع کاردانی حداکثر 5/2 سال می‌باشد.
4) سربازان شاغل به خدمت جهت تحصيل در مقطع كارداني از خدمت ترخيص نخواهند شد.
5) کلیه ضوابط و مقررات وظیفه عمومی به شرح مندرج در بندهای ياد شده و تبصره‌های آن عینأ برای كليه داوطلبان (اعم از متمركز و نيمه‌متمركز) آزمون‌ ورودي دوره كارداني پيوسته نظام جديد آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي سال 1391 معتبر و لازم‌الاجرا می‌باشد.
* یادآوری‌هاي مهم:
1- افرادی که دارای گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی و یا دیپلم کامل متوسطه نظام جدید یا قدیم نظري می‌باشند، اجازه ثبت‌نام و شرکت در این آزمون را ندارند و در صورت‌ شرکت متخلف شناخته شده و در هر مرحله از تحصیل ‌که باشند، قبولی‌ آنان لغو و از ادامه تحصیل‌ آنها ممانت بعمل آمده و ملزم به پرداخت‌ غرامت‌ خواهند بود.
2- پذیرفته‌شدگان دوره روزانه آزمون‌ كاردانی‌ نظام‌ جدید آموزشكده‌های‌ تحت پوشش دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای‌ سال 1390 (اعم از متمرکز و نيمه‌متمرکز) اعم از اينکه ثبت‌نام‌ نموده و يا ثبت‌نام ننموده باشند، اجازه ثبت‌نام‌ و شركت‌ در این‌ آزمون‌ را ندارند.
3- دانشجویان دوره‌های شبانه (نوبت دوم) آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي و يا مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي که از معافیت تحصیلی استفاده نمی‌کنند، می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در این آزمون‌ ثبت‌نام ‌و شركت‌ نمایند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت‌نام در کدرشته قبولی جدید، لازم است از مؤسسه محل قبولي خود تسويه حساب كامل نموده و گواهی مربوط را به مرکز ذیربط ارائه نمایند. لازم به توضیح است این دسته از داوطلبان پس از انصراف قطعی اجازه بازگشت و ادامه تحصیل در کدرشته قبولی قبلی خود را نخواهند داشت.
* يادآور مي‌شود محل جديد تحصیل، سوابق‌ تحصیلی‌ محل‌ قبلی این دسته از دانشجویان‌ را مطابق‌ ماده‌ 63 آئین‌نامه‌ آموزشی‌ مورد بررسی‌ و واحدهای‌ درسی‌ قابل‌ قبول‌ را مشخص‌ و خواهد پذیرفت.
4- دانشجویان‌ دوره‌های شبانه (نوبت دوم) آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي و يا مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند در صورت تمایل به ثبت‌نام و شرکت مجدد در این آزمون، الزامأ باید پس از انصراف قطعی از تحصیل، خود را به حوزه‌های وظیفه عمومی معرفی و به خدمت اعزام شوند. بدیهی است این دسته از داوطلبان پس از اتمام دوران خدمت نظام وظیفه اجازه ثبت‌نام و شرکت در این آزمون را خواهند داشت.
5- دانشجویان‌ اخراجی موضوع ماده 29 آیین‌نامه آموزشی نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس‌ از تسویه‌ حساب‌ كامل‌ با مؤسسه‌ ذیربط و همچنین اداره‌ كل‌ امور دانشجویان‌ داخل ‌و صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ و در صورت‌ ‌نداشتن‌ مشكل‌ نظام‌ وظیفه‌ (برای‌ برادران) اجازه ثبت‌نام در این آزمون را خواهند داشت. بدیهی‌ است‌ این‌ دسته‌ از داوطلبان‌ می‌توانند كلیه‌ تعهدات‌ مربوط را پس‌ از اتمام‌ تحصیلات‌ خود به‌ صورت‌ یكجا به‌ انجام‌ برسانند.
6- با توجه به محدودیت امکانات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و لزوم توزیع عادلانه فرصت‌های موجود بین تمامی متقاضیان، آن دسته از داوطلبانی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی (آموزش رایگان) تحصیلات خود را در رشته‌ای به اتمام رسانیده‌اند، مجاز به شرکت و انتخاب دوره روزانه در اين آزمون نمي‌باشند. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل مي‌توانند براي رشته‌هاي دوره شبانه و يا مؤسسات غيرانتفاعي، متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دوره روزانه بايد برابر ضوابط مربوط با پرداخت شهريه ادامه تحصيل نمايند.
2- سهمیه‌ داوطلبان شاهد و ايثارگر:
هر يك‌ از داوطلبان ‌متقاضي‌ سهميه شاهد و ايثارگر مي‌توانند بر اساس‌ شرايط خود ‌در بندهاي‌ «الف‌«، «ب» و «ج» ذيل‌‌، متقاضي‌ استفاده از سهميه‌ شوند.
الف‌) رزمندگاني كه بر اساس ماده 1 و تبصره‌هاي چهارگانه ماده مذكور در آيين‌نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسيجي ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ از تاريخ‌ 31/6/1359 لغايت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالي‌ يا متناوب‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملياتي ‌جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام نمايند، تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (سازمان بسيج مستضعفين) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تأييد نهايي قرار گيرد.
* تذكر مهم: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان، نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي از واحد مربوطه اقدام و آن را در بند 11 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند.
تبصره ‌1: مناطق‌ عملياتي‌ بر اساس‌ مصوبات‌ شوراي‌ عالي‌ دفاع‌ تعيين‌ مي‌شود.
تبصره ‌2: مدت‌ حضور يا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظيفه‌ و همچنين‌ تعهدات‌ و مأموريت‌هاي‌ خدمتي‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي‌ نظامي‌ در جبهه‌ و نيز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجويان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌، حضور داوطلبانه‌ تلقي‌ نمي‌شود.
تبصره 3: بسيجيان فعال و عادي پايگاه‌هاي مقاومت بسيج، مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌شوند.
تبصره 4: فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلباني كه پدر، يا مادر و يا همسر آنان فقط داراي مدت حضور در جبهه مي‌باشند) مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌باشند.
تبصره 5: كد رهگيري 12 رقمي ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان بايد براي هر آزمون، كد رهگيري جديد از ارگان ذيربط دريافت دارند.
ب‌) جانبازان‌ 25 تا 69%‌، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنين فرزندان و همسران شهدا، مفقودين و اسرا و جانبازان 70% و بالاتر و خانواد شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهيد) ‌براي ‌استفاده‌ از سهميه مربوط، لازم است كد ايثارگري مندرج بر روي كارت ايثار پدر و يا مادر و يا خود داوطلب را در بند 11 فرم تقاضانامه ثبت‌نام درج نمايند و نيازي به مراجعه به «سايت ايثار» ندارند.
ج) آن دسته از پرسنل كادر ثابت، پيماني و وظيفه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران كه از تاريخ 31/6/1359 لغايت 31/6/1367، حداقل 6 ماه پيوسته و يا 9 ماه ناپيوسته علاوه بر ميزان موظفي شركت در عمليات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته‌اند، با تأييد بالاترين مقام هر يك از نيروهاي مسلح (ستاد ارتش جمهوري اسلامي ايران، ستاد كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نيروي انتظامي، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و ستاد كل نيروهاي مسلح) مي‌توانند از مزاياي اين قانون استفاده نمايند. اين قبيل افراد مي‌توانند ضمن مراجعه به واحدهاي تابعه و تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان آزمون مربوط اقدام نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران مورد تأييد نهايي قرار گيرد.
* تذكرات مهم:
داوطلبان استفاده كننده از سهميه ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و يا وزارت جهاد كشاورزي، در صورت عدم تأييد سهميه به واحدهاي تابعه شهرستان محل تشكيل پرونده ذيربط مراجعه نمايند.
آن دسته از داوطلباني كه با استفاده از سهميه شاهد و ايثارگر، از سال 1384 به بعد در آزمون آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي پذيرفته شده‌اند، اعم از اينكه از رشته قبولي انصراف داده و يا در رشته قبولي ثبت‌نام كرده و يا نكرده باشند، براساس آيين‌نامه اجرايي قانون سهميه رزمندگان، حق استفاده مجدد از سهميه مذكور را در اين آزمون نخواهند داشت.
بر اساس مصوبه پنجاه و چهارمين جلسه كميته مطالعه و برنامه‌ريزي كنكور، آن دسته از داوطلبان سنوات قبلي كه با استفاده از سهميه شاهد و ايثارگر در رديف پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي «غيرروزانه» قرار گرفته‌اند، در صورت انصراف از رشته قبولي خود يك بار ديگر مجاز به استفاده مجدد از سهميه‌هاي مربوط در اين آزمون مي‌باشند.
3- شرايط و ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجي:
داوطلبان شركت‌كننده اتباع غيرايراني، بايد علاوه بر شرايط عمومي و اختصاصي اين آزمون، داراي شرايط ذيل بوده و بند 15 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي را، علامتگذاري و تكميل نمايند.
1- ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان غيرايراني در آزمون و اجراي روند امور كنسولي آنان، بر اساس مفاد شيوه‌نامه ثبت‌نام دانشجويان غيرايراني مصوب سال 89 به شماره 28707/12/41 مورخ 20/7/89 انجام مي‌پذيرد. (شيوه‌نامه مزبور از طريق نشاني اينترنتي: www.msrt.ir/sites/iso قابل دسترس مي‌باشد.
2- پذيرفته‌شدگان غيرايراني ملزم به مطالعه دقيق مندرجات دفترچه‌ راهنماي آزمون بوده و در صورت عدم احراز شرايط مندرج در دفترچه، هيچ عذري مبني بر عدم اطلاع از مفاد دفترچه پذيرفته نيست.
3- فقط اتباع غيرايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران و داراي اقامت قانوني، مجاز به شركت در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد سال 1391 مي‌باشند. ثبت‌نام اتباع مذكور در آزمون منوط به داشتن يكي از مدارك اقامتي و يا شناسايي زير مي‌باشد.
1-3- گذرنامه كه داراي پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد.
2-3- دفترچه پناهندگي سياسي صادره از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.
3-3- كارت هويت ويژه اتباع غيرايراني داراي اعتبار در سال 1390، صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
4-3- كارت آمايش مرحله هفتم صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
5-3- فقط اتباع غيرايراني مقيم كه از هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي يا كاردانش داخل كشور جمهوري اسلامي ايران فارغ‌‌التحصيل شده‌اند، مجاز به شركت در اين آزمون مي‌باشند.
تبصره: در هر مرحله‌اي مغايرت شرايط داوطلب با شرايط اعلام شده فوق‌الذكر، از سوي مراجع ذيصلاح تشخيص داده شود، از ادامه مراحل گزينش يا تحصيل داوطلب جلوگيري بعمل خواهد‌آمد.
4- چنانچه پذيرفته‌شدگان غيرايراني در زمان ثبت‌نام بند 15 تقاضانامه را علامتگذاري ننموده باشند، پذيرش آنان لغو خواهد شد.
5- داشتن حداقل معدل كل 00/14 ديپلم فني و حرفه‌اي و يا كاردانش، براي ثبت‌نام و ادامه تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مقطع كارداني پيوسته الزامي مي‌باشد.
6- تحصيل همزمان اتباع غيرايراني شاغل به تحصيل در مؤسسات آموزش عالي در واحدهاي آموزشي دانشگاه‌هاي پيام‌نور، جامع علمي كاربردي و مراكز جامعه المصطفي(ص) العالميه و آموزش عالي اهل بيت(ع) ممنوع مي‌باشد.
7- اتباع غيرايراني مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در مناطق ممنوعه تردد و اسكان اتباع خارجي نمي‌باشند. بديهي است در صورت پذيرش و اعلام قبولي داوطلبان غيرايراني در مناطق ممنوعه، پذيرش آنان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي آن مناطق، «كان لم يكن» تلقي مي‌گردد. توضيح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسكان براي اين داوطلبان، در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور درج شده است.
8- پذيرش اتباع غيرايراني در رشته‌هايي كه منجر به ايجاد تعهداتي براي جمهوري اسلامي ايران شود (از جمله تعهدات استخدامي) و رشته‌هاي خاص و حساس اكيداً ممنوع مي‌باشد. توضيح و فهرست اين رشته‌ها، در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور درج شده است.
9- پذيرفته‌شدگان غيرايراني همانند پذيرفته‌شدگان ايراني تابع ضوابط و مقررات آموزشي و دانشجويي مؤسسه آموزش عالي محل قبولي خود خواهند بود.
10- كليه پذيرفته شدگان غيرايراني دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، موظف به پرداخت شهريه تحصيلي طبق مفاد شيوه‌نامه ثبت‌نام مصوب سال 89 به صورت 80% شهريه دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه) مي‌باشند.
11- كليه اتباع غيرايراني متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد سال 1391، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org و ورود به لينك مربوطه نسبت به تكميل اطلاعات درخواستي اقدام نمايند؛ كه پس از تكميل اطلاعات مورد درخواست در سايت، به اين دسته از داوطلبان يك كد پيگيري 13 رقمي داده خواهد شد كه داوطلب مي‌بايست اين كد را دقيقاً در محل مخصوصي كه در بند 15 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي، پيش‌بيني شده است درج نمايند..
4- دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه)‌ آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي‌
بر اساس‌ ضوابط و شرايط ذيل‌ براي‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌) آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي نيز از طريق‌ آزمون‌ دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي سال‌ 1391 دانشجو پذيرفته‌ مي‌شود.
1-4- شرايط داوطلبان‌
الف‌) داوطلبان‌ متقاضي‌ تحصيل‌ در رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌)‌ آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي‌، لازم‌ است‌ واجد شرايط عمومي‌ و اختصاصي‌ (شرايط مندرج‌ در صفحات‌ 1 و 2) دفترچه راهنما‌ و مقررات وظيفه‌ عمومي‌ (شرايط مندرج‌ در صفحات 2 و 3) دفترچه راهنما‌ باشند.
ب‌) كليه‌ متقاضيان‌ ورود به‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌)‌ آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي‌ سال‌ 1391، لازم‌ است‌ در آزمون‌ ورودي دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد‌ سال‌ 1391 ثبت‌نام‌ و برابر ضوابط در امتحانات‌ شركت‌ نمايند.
ج‌ ) كليه داوطلبان‌ مجاز به‌ انتخاب‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌)‌ آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي،‌ مي‌باشند. اولويت انتخاب از نظر دوره روزانه يا نوبت دوم (شبانه) بستگي به نظر داوطلب دارد. لذا كليه داوطلبان لازم است در زمان انتخاب رشته در اين زمينه با دقت و با رعايت كليه جوانب امر، تصميم‌گيري نمايند.
د ) مواد امتحاني و ضرايب دروس آزمون هر يك از رشته‌هاي تحصيلي نوبت دوم (شبانه) همانند مواد امتحاني و ضرايب دروس دوره روزانه مي‌باشد..
2-4- ضوابط تحصيل‌ در دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه)
الف) دانشجويان‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه) آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي، در صورت‌ وجود امكانات و تأمين بودجه و نيز تمايل‌ مي‌توانند با سپردن‌ تعهد محضري‌ به‌ منظور تعيين‌ بازپرداخت‌ بدهي‌، ازتسهيلات‌ رفاهي‌ استفاده‌ نمايند.
ب‌) دانشجويان‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه‌) ‌تابع‌ مقررات‌ آموزشي‌ دانشجويان‌ دوره‌ روزانه‌ خواهند بود، مگر در مواردي‌ كه‌ در آيين‌نامه‌ طرح‌ ايجاد دوره‌ نوبت دوم (شبانه‌) مستثني‌ شده ‌است‌.
ج‌ ) انتقال‌ دانشجويان‌ دوره‌هاي‌ نوبت دوم (شبانه‌) به‌ دوره‌هاي‌ روزانه‌ ممنوع‌ مي‌باشد.
تبصره: انتقال و تغيير گرايش دانشجويان دوره نوبت دوم (شبانه)، منحصراً براي دوره نوبت دوم (شبانه) با رعايت ضوابط و دستورالعمل‌هاي مربوط امكان‌پذير خواهد بود.
د ) طول دوره تحصيلي در مقطع تحصيلي كارداني برابر ضوابط مربوط خواهد بود.
ه‍‌ ) مقررات دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه) آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي، تابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشد.
و ) برنامه‌هاي‌ آموزشي‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه‌‌) عيناً همان برنامه‌هاي‌ آموزشي‌ دوره‌هاي‌ روزانه‌ است‌.
ز ) ساعت تشكيل كلاس‌هاي دوره نوبت دوم (شبانه) با نظر آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي، پذيرفته شده تعيين و اعلام مي‌شود.
ح ) پذيرفته شدن در دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه) به عنوان يك نوبت از حداكثر دو نوبت قبولي در آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد، محسوب نمي‌شود.
ط) تعيين‌ سقف‌ واحدهاي‌ درسي‌ براي‌ هر نيمسال‌ تحصيلي‌ با توجه‌ به‌ ساير ضوابط و مقررات‌ در اختيار شوراي‌ آموزشي‌ آموزشكده تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي‌ ذيربط خواهد بود.
ي) از پذيرفته‌شدگان در دوره‌ نوبت دوم (شبانه) آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي مطابق جداول (مندرج در قسمت ي بند 2- 5 دفترچه راهنما ) شهريه‌ اخذ خواهد شد.
5- ضوابط تحصيل‌ در مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي:‌
الف) در آزمون دوره‌هاي كارداني پيوسته نظام جديد سال 91 مؤسسات غيردولتي ـ غيرانتفاعي در 28 رشته‌ امتحاني ذيل دانشجو پذيرش خواهند نمود:

كد و نام رشته امتحاني
كد و نام رشته امتحاني
كد و نام رشته امتحاني
كد و نام رشته امتحاني
11- الكترونيك
18- صنايع فلزي
27 - متالورژي
38- تربيت بدني
12- الكتروتكنيك
19- تأسيسات
31- الكترونيك و مخابرات دريايي
39- گرافيك
13- تعميرونگهداري‌ماشينهاي‌الكتريكي
20- صنايع چوب و كاغذ
33- حسابداري
40- هنرهاي تجسمي
14- كامپيوتر (نرم‌افزار)
22- ساختمان (كارهاي عمومي ساختمان)
34- امور اداري
43- امور دامي
15- ساخت و توليد
23- نقشه كشي معماري
35- كودكياري
48- امور زراعي و باغي
16- نقشه كشي عمومي
24- نقشه برداري
36- مديريت خانواده
50- ماشين‌هاي كشاورزي
17- مكانيك خودرو
25 – صنايع شيميايي
37- طراحي و دوخت
51- صنايع غذايي
ب) نظام‌ درسي‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ نظام‌ واحدي‌ و براساس‌ نظام‌ آموزشي‌ وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ خواهد بود و به‌ فارغ‌التحصيلان‌ مدرك‌ مربوط برابر ضوابط وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ اعطا خواهد شد.
ج) از پذيرفته‌شدگان در مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي مطابق جداول (مندرج در قسمت ج –بند 6دفترچه راهنما ) شهريه‌ اخذ خواهد شد.
د) براي‌ دانشجويان‌ مرد كه‌ از نظر خدمت‌ وظيفه‌ عمومي‌ منع‌ قانوني‌ نداشته‌ باشند، معافيت‌ تحصيلي‌ صادر خواهد شد و داوطلباني‌ كه‌ هم‌اكنون‌ مشغول‌ خدمت‌ مي‌باشند در صورت‌ پذيرفته‌ شدن‌ و نداشتن‌ غيبت‌ قبل‌ از اعزام‌ به‌ خدمت‌، ترخيص‌ خواهند شد.
ه‍ ) مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ هيچگونه‌ تعهدي‌ در قبال‌ تهيه‌ و تأمين‌ مسكن‌، خوابگاه‌ و غذاي‌ دانشجويان‌ ندارند.
و ‍‌) دانشجويان‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ تابع‌ مقررات‌ آموزشي‌ دانشجويان‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ مي‌باشند، مگر در مواردي‌ كه‌ در آيين‌نامه‌ طرح‌ ايجاد مؤسسات‌ ذيربط مستثني‌ شده‌ است‌.
ز ) دانشجويان‌ مي‌توانند از وام‌ تحصيلي‌ مطابق‌ با آيين‌نامه‌ وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ و در صورت‌ تخصيص‌ بودجه‌ استفاده‌ نمايند.
ح) انتقال و تغيير رشته دانشجويان در صورت موافقت اين مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي، منحصراً به مؤسسات غيرانتفاعي با رعايت ضوابط و آيين‌نامه‌هاي مربوط امكان‌پذير خواهد بود.
ط) داوطلباني‌ كه‌ با علامتگذاري‌ بند 24 تقاضانامه‌ ثبت‌نام‌ اينترنتي، با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف علاقه‌مندي‌ خود را به‌ شركت‌ در گزينش‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيردولتي ـ غيرانتفاعي‌ اعلام‌ مي‌نمايند، مي‌توانند رشته‌ يا رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ مورد علاقه‌ خود را از جداول شماره 6 تا 115 مندرج در صفحات 24 تا 82 دفترچه راهنما، استخراج و به همراه ساير كدرشته ‌محل‌هاي انتخابي در هر اولويتي كه تمايل دارند، در بند 25 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند.
6- ثبت‌نام‌ برای‌ شركت‌ در آزمون‌
هر داوطلب‌ با توجه‌ به‌ رشته‌ تحصیلی‌ و کد رایانه‌ای دیپلم مندرج در جدول شماره 3 در دفترچه راهنما و جنس پذيرش رشته‌ها (مرد يا زن) مي‌بايست کد رشته‌ امتحانی‌ خود را شناسایی و نسبت به‌‌ ثبت‌نام‌ و شركت‌ در آزمون اقدام نماید.
تذکرات مهم
1- هر داوطلب منحصراً مجاز است كه يكي از كدرشته‌هاي امتحاني متناسب با ديپلم خود را كه در (جدول شماره 3 مندرج در دفترچه راهنما) مشخص شده، انتخاب نمايد، داوطلبانی که به هر دلیل در رشته‌ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود (جدول شماره 3 مندرج در دفترچه راهنما ) ، در آزمون ثبت‌نام و انتخاب رشته نموده و پذیرفته شود قبولی آنان در هر مرحله‌ای از تحصیل که باشند «کان لم یکن» تلقی و حق هیچگونه ادعایی را نخواهند داشت. با توجه به مطلب یاد شده، لازم است کلیه داوطلبان، خاصه داوطلبان دارای گواهینامه کاردانش کد رایانه‌ای چهار رقمی گواهینامه خود را با کدهای چهار رقمی مشخص شده در هر عنوان رشته تحصیلی دوره کاردانی که در (جدول شماره 3) قید شده است با دقت کنترل و مطابقت نمایند.
2- مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در این دفترچه براي هر رشته تحصيلي به ‌عهده داوطلب مي‌باشد و موضوع خلاف يا عدم رعايت ضوابط و شرايط (سهوي يا عمدي) حتي پس از قبولي فرد در آزمون و يا در هر مرحله از تحصيل مشخص شود، قبولي وي در آزمون «كان‌لم ‌يكن تلقي» و از ادامه تحصیل او ممانعت مي‌گردد.
3- يادآوري مي‌گردد در صورت عدم تأمين حدنصاب ثبت‌نام شدگان جهت تشكيل كلاس، مسئولين آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي و يا موسسات آموزش عالي غير دولتي ـ غير انتفاعي بر حسب مقدورات اهتمام خواهند نمود؛ كه اين دسته از پذيرفته‌شدگان را حسب مورد به ساير آموزشكده‌هاي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي و يا موسسات آموزش عالي غير انتفاعي كه مجري رشته مورد نظر باشند، ميهمان يا منتقل نمايد.
1-6- نحوه اقدام براي ثبت‌نام:
داوطلبان لازم است به يكي از دو روش پرداخت الكترونيكي و مراجعه به دفاتر پستي، كه در ذيل توضيح داده شده است، اقدامات لازم را بعمل آورند.
1- روش اول (پرداخت اينترنتي):
1-1- مراجعه به سايت اينترنتي سازمان به نشاني: www.sanjesh.org
2-1- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق سايت سازمان.
3-1- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد، با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 000/85 (هشتاد و پنج هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.
تبصره: چنانچه داوطلبي با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 6 دفترچه راهنما علاقمند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ‌ غيرانتفاعي لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 000/23 (بيست و سه هزار) ريال ديگر نيز از همين طريق، اقدام نمايد.
4-1- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
2- روش دوم (مراجعه به دفاتر پستي):
1-2- مراجعه به دفاتر پستي براي تهيه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و كارت یا کارت‌های اعتباری به تعداد مورد نیاز.
2-2- پرداخت مبلغ 000/85 (هشتاد و پنج هزار) ريال بابت دريافت يك كارت اعتباري ثبت‌نام و دفترچه راهنماي شركت در آزمون.
تبصره 1- چنانچه داوطلبي با توجه به رشته‌هاي مندرج در قسمت الف بند 6 دفترچه راهنما علاقمند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي نیز باشد لازم است مبلغ 000/23 (بيست و سه هزار) ريال به دفتر پستي پرداخت و نسبت به دريافت يك كارت اعتباري علاقمندي اقدام نمايد.
تبصره 2- مبلغ 500/7 (هفت هزار و پانصد) ريال بابت هزينه توزيع دفترچه ‌راهنما و كارت اعتباري ثبت‌نام نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب‌ دريافت‌ مي‌گردد.
تبصره 3- براي توزيع كارت اعتباري علاقمندي به گزينش رشته‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي، فقط مبلغ 500/2 (دو هزار و پانصد) ريال ديگر نيز توسط دفتر پستي، از داوطلب دريافت مي‌گردد.
3-2- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
پس از مطالعه دفترچه
 • ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای سال 91
 • تگ هاي مطلب: کنکور, کاردانی, فنی و حرفه ای, کاردانش, دفترچه, کارت اعتباری
  منبع خبرsanjesh.org
  تاريخ انقضاء:دوشنبه 28 اردیبهشت 91
  اشتراک گذاري در: دریافت دفتر چه راهنما خرید کارت اعتباری   ویرایش اطلاعات   تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه : سه شنبه 31 مرداد لغایت پنجشنبه 2 شهریور   زمان برگزاری آزمون: جمعه 3 شهریور 91 1- شرايط عمومي و..." title="تلگرام" target="_blank" class="btn btn-info">تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک

  محمد در 7/03/1391 - 11:12 نوشته:

  آخرین فرصت برای ویرایش اطلاعات آزمون کاردانی نظام جدید کی است؟

  جلیل کرمی در 20/03/1391 - 18:51 نوشته:

  با سلام من از ثبت نام ازمون کنکور کاردانی جا موندم در واقع موفق به ثبت نام نشده ام حتی کنکور ازاد هم شرکت نکردم بخاطر خدا اگه کسی راه چاره ای به ذهنش می رسه کمک کنه بخدا ثواب داره اخه یک ساله دارم درس می خونم با تشکر 09124404921

  mahsa در 25/06/1391 - 00:03 نوشته:

  vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay torokhoda yeki be man bege javabe koonkor fana herfei key mayad

  فریده در 25/06/1391 - 23:43 نوشته:

  سلام.
  باباچرانتایج ونمیدن اخه؟خسته شدیم ازبس موندیم توکف. am
  راستی اقای کرمی نگران نباشیدعلمی کاربردی که حتمابت نام کردید؟اگه تاحالانکردیدمیتونیدواسه پودمانی که فکرنم مهلتش تموم نشده ثبت نام کنید.موفق باشید
  بچه هاخواهشاهممونودعاکنیدمن خیلی استرس دارم.
  به امیدقبولی wink

  محمد در 26/06/1391 - 05:26 نوشته:

  جوابها این که میگن 28 شهریور

  key3003 در 29/06/1391 - 21:17 نوشته:

  سلام تاریخ اعلام نتایج چه وقتیه؟ ممنون

  بچه اسکریپتی در 3/07/1391 - 08:59 نوشته:

  جواب کنکور سراسری فنی کی میاد؟

  عاطفه در 8/07/1391 - 03:46 نوشته:

  اگر شماره داوطلبی و رمز عبور را گم کنیم چه باید بکنیم؟؟؟ خواهش میکنم بهم بکین؟؟؟
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  دسته بندی ها
  دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
  تبلیغات متنی