سایت کاریابی جویا کار
ثبت نام وام ازدواج

جهت ثبت نام وام ازدواج به صورت فوری کلیک کنید

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

حساب یارانه می تواند پشتوانه پرداخت وام ازدواج شود

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / وام ازدواج
28 اردیبهشت
محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سنگ اندازی برخی بانک ها در پرداخت وام ازدواج، گفت: باید بررسی شود که تسهیلات ازدواج از کدام حساب می خواهد پرداخت شود، چراکه منابع قرض الحسنه برخی بانک ها محدود است.
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با افزایش رقم وام ازدواج بانک ها به تعداد کمتری این تسهیلات را پرداخت می کنند، افزود: در زمان ریاست بنده بر بانک مرکزی اعلام شد که برای دریافت وام ازدواج یک ضامن کفایت می کند و در حال حاضر نیز باید به بانک ها ابلاغ شود که یک ضامن برای ارائه این تسهیلات کافی است.

حساب یارانه می تواند پشتوانه پرداخت وام ازدواج شود
وی ادامه داد: بانک مرکزی باید به بانک ها ابلاغ کند که حساب یارانه نیز می تواند پشتوانه پرداخت وام ازدواج شود و بانک ها باید این موضوع را بپذیرند که اگر فردی اقساط خود را پرداخت نکرد می توانند بدهی فرد را از این محل برداشت کنند.
همه می خواهند که در ازدواج جوانان تسهیل شود که این موضوع بسیار اقدامی پسندیده است، اما دولت باید بخشی از بهای آن را پرداخت کند و همه آن را بر دوش سیستم بانکی نیندازد
بهمنی با اشاره به کم ارزش شدن رقم یارانه نقدی، تاکید کرد: یارانه 45 هزار تومانی کفاف اقساط 500 هزار تومانی وام ازدواج را نمی دهد و بانک ها می توانند به جای آن سفته نیز دریافت کنند.

بانک ها به فکر وصول مطالبات خود هستند
وی با بیان اینکه بانک ها به فکر وصول مطالبات خود هستند، افزود: همه می خواهند که در ازدواج جوانان تسهیل شود که این موضوع بسیار اقدامی پسندیده است، اما دولت باید بخشی از بهای آن را پرداخت کند و همه آن را بر دوش سیستم بانکی نیندازد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بانک ها تنها می توانند از سپرده های قرض الحسنه وام ازدواج پرداخت کنند و نمی توانند از محل سپرده هایی که برای آن 16 یا 18 درصد سود پرداخت می کنند نیز تسهیلات قرض الحسنه ارائه دهند.
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی