سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

کنکور فعلی آسیب‌پذیر است/ آزمون سراسری 93 تغییر می‌کند

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
6 دی

کنکور فعلی آسیب‌پذیر است/آزمون سراسری 93 تغییر می‌کند

رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نیازمند تدوین قانونی برای سنجش و پذیرش دانشجو هستیم که در پی آن تحول اساسی در نظام کنکور ایجاد شود.

رضا صابری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جلسه کمیته آموزش عالی در خصوص طرح سنجش و پذیرش دانشجو گفت: در این جلسه که مسوولان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان آموزش پزشکی و آموزش و پرورش، سازمان سنجش، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام‌نور و مرکز پژوهش‌های مجلس در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران حضور داشتند، این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طرح سنجش و پذیرش دانشجو برای کنکور سال 93 مورد بررسی قرار گرفت، گفت: جمع‌بندی جلسه این بود که نظام پذیرش دانشگاه‌ها با شیوه موجود یعنی کنکور بسیار آسیب‌پذیر است و نیازمند تحول اساسی و بازنگری هستیم.

رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش با اشاره به اینکه سابقه تحصیلی‌ آموزش و پرورش دارای توانمندی خوبی نیست و نمی‌تواند سامانه اطمینان بخشی برای سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه باشد، افزود: مسوولان حاضر در این جلسه معتقدند بودند که برای سال 93 نیازمند قانونی برای سنجش و پذیرش دانشجو هستیم که ضعف‌های موجود در آن نباشد.

صابری با تاکید بر اینکه نظام کنکور باید از لحاظ ساختاری متحول شود، ابراز داشت: شیوه‌ای که در حال حاضر برای برگزاری کنکور وجود دارد باید دچار تحول اساسی شود و آموزش و پرورش نیز ملزم شود تا سامانه استانداردی را برای سنجش دانش‌آموزان ایجاد کند که نیازمند ارزیابی‌های دیگر نباشیم.

وی در پایان ابزار امیدواری کرد که تا پایان سال جاری چنین قانونی تهیه شده و در صحن علنی به تصویب برسد.

تگ هاي مطلب: سازمان سنجش, sanjesh.org, کنکور سراسری
منبع خبرخبرگزاری ایسنا
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک

حنیفه در 23/05/1392 - 18:04 نوشته:

من دارای مدرک کاردانی حسابداری سال 88 هستم. می خواهم در سال 93 رشته حقوق شرکت کنم باید چکار کنم؟
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی