سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

جزییات بیش تر از رشته های بدون کنکور

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
19 دی
جزییات بیش تر از رشته های بدون کنکور

ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کنکوری‌ها آغاز شد

جزییات انتخاب رشته محل‌های بدون آزمون کنکور/امکان انتخاب 50 کدرشته و ممنوعیت انتقال دانشجو

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به نحوه انتخاب رشته برای متقاضیان رشته محل‌های بدون آزمون کنکور از ممنوعیت انتقال از رشته‌محل‌های بدون آزمون به رشته‌محل‌های با آزمون خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز ثبت‌نام در کد رشته‌های بدون آزمون کنکور، در خصوص نحوه انتخاب رشته برای رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام نور و غیر انتفاعی گفت: داوطلبان باید پس از انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از گروه یا گروه‌های آزمایشی تا 24 دی‌ ماه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org‌ مراجعه و نسبت به ثبت کدرشته‌های انتخابی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هر داوطلب می‌تواند فقط از گروه آزمایشی یا گروه‌های آزمایشی که در آن ثبت نام کرده است انتخاب رشته کند، اظهار کرد: به همه داوطلبان فقط یک فرم انتخاب رشته اینترنتی که حداکثر 50 کد رشته در آن قابل درج است ارائه می‌شود.

وی افزود: داوطلبان باید در انتخاب رشته بر اساس وضعیت ثبت نام خود اقدام کنند و انتخاب رشته از گروه‌های آزمایشی که در آن ثبت نام نکرده‌اند خودداری کنند چرا که انتخاب رشته از گروه‌های آزمایشی که متقاضی شرکت در آنها نشده‌اند باطل است.

توکلی با تاکید بر اینکه در گزینش نهایی داوطلبان معدل کتبی دیپلم آنان ملاک است، خاطر نشان کرد: داوطلبان باید در زمان ثبت نام معدل کتبی دیپلم خود را به صورت دقیق در تقاضانامه درج کنند.

وی افزود: مسئولیت درج معدل کتبی دیپلم به صورت اشتباه به عهده داوطلب است و چنانچه داوطلبی معدل خود را به اشتباه درج کند پس از اعلام نتایج نهایی این سازمان نسبت به بررسی مجدد وضعیت داوطلبان با معدل واقعی هیچگونه مسئولیتی ندارد.

وی با تاکید بر این موضوع که انتقال و تغییر رشته از رشته محلهای بدون آزمون به رشته محلهایی که پذیرش آنها با آزمون سراسری می‌باشد، ممنوع است تصریح کرد: داوطلبان باید دقت و توجه کافی در انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی و اولویت بندی آنها داشته باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: در آخرین بخش، مرحله تکمیل فرم انتخاب رشته رسید 16 رقمی انتخاب رشته به داوطلبان داده می‌شود که باید آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگهدارند.

تگ هاي مطلب: حذف کنکور, بدون کنکور, سازمان سنجش, sanjesh.org, کنکور سراسری, کارشناسی, دانشگاه پیام نور, غیرانتفاعی
منبع خبرخبرگزاری ایسنا
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی