سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

آمادگی آموزش و پرورش برای حذف کنکور

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
16 بهمن
آمادگی آموزش و پرورش برای حذف کنکور

وزیر آموزش و پرورش آمادگی صد در صد این وزارتخانه را برای اعمال سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 93 اعلام نمود.

به گزارش خبرنگار مهر، به زودی طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در صحن علنی مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان بررسی خواهد شد.

پیش از این، رئیس و اعضای کمیسیون آموزش همچنین کمیته آموزش عالی مجلس تاکید بر حضور بیشتر وزارت آموزش و پرورش در خصوص اعمال بیشتر سوابق تحصیلی و ساماندهی این موضوع مهم در پذیرش دانشجو داشتند.

به تازگی نیز، مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش از ارائه فرصتی 5 سال به وزارت آموزش و پرورش خبر داد تا سوابق تحصیلی خروجیهای این وزارتخانه یعنی دانش آموزانی که قصد ورود به مقاطع آموزش عالی را دارند، سر و سامان دهد.

حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر، در این باره از آمادگی کامل این وزارتخانه برای اعمال صد در صدی سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو خبر داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش آمادگی کامل خود را برای اعمال سوابق تحصیلی و عمل کردن به خواسته قوانین موجود اعلام کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تمهیداتی در نظر گرفته شده است، پاسخ این سوال را منوط به نوع خواسته مجلسیها و سایر تصمیم گیرندگان حذف کنکور سال 93 دانست.

وزیر آموزش و پرورش، تا آنجا تابعیت این وزارتخانه از قوانین موجود و قوانین بعدی حذف کنکور را نشان داد که گفت " ما بر اساس قانون فعلی عمل می کنیم" وقتی خبرنگار مهر از وی سوال کرد که قانون قدیمی حذف کنکور، حذف خواهد شد، باز هم تاکید کرد که " ما نیز بر اساس قانون جایگزین عمل می کنیم اما بستگی دارد از ما چه تمهیداتی خواسته شود".

تگ هاي مطلب: حذف کنکور, بدون کنکور, وزارت آموزش و پرورش, سوابق تحصیلی
منبع خبرخبرگزاری مهر
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی