سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

افزایش ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
17 بهمن
افزایش ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 92 از فردا چهارشنبه 18بهمن 91، از پذیرش بیش از 125 هزار داوطلب در این دوره آزمون خبر داد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 92 از فردا چهارشنبه 18بهمن ماه، از پذیرش بیش از 125 هزار داوطلب در این دوره آزمون خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، ابراهیم خدایی در نشست خبری با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با رقابت 896 هزار و 44 داوطلب، گفت: 51 درصد داوطلبان این آزمون‌ را زنان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه گروه آموزشی علوم انسانی با 479 هزار و 736 داوطلب بیشترین شرکت‌کننده را دارد، اظهار کرد: از این تعداد بیش از 58 درصد از داوطلبان این گروه را زنان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه کمترین نسبت به داوطلبان زن در گروه آزمایشی فنی مهندسی با 26 درصد می‌باشد، تصریح کرد: در گروه آموزشی فنی مهندسی 236 هزار و 523 داوطلب شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در محدوده زمانی 15 تا 19 اردیبهشت ماه سال 92، در خصوص ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، گفت: سال گذشته حدود 115 هزار نفر پذیرفته شده‌اند که امسال با توجه به اینکه دانشگاه‌ها فرصت‌ دارند تا آخر اسفند ماه ظرفیت‌های خود را ارسال کنند، پیش‌بینی می‌شود بیش از 125 هزار نفر در این دوره از آزمون پذیرفته شوند.

رییس سازمان سنجش با اشاره به ثبت‌نام 896 هزار و 44 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 92 اظهار کرد: تعداد داوطلبان این آزمون نسبت به سال گذشته 34 هزار و 171 نفر کمتر شده است.

خدایی با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در هفته اول شهریور ماه، گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی کارشناسی ارشد حداکثر تا 15 اردیبهشت ماه در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

وی در خصوص نحوه انتخاب رشته گفت: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس کارنامه مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند 100 کد رشته محل را به ترتیب اولویت علاقه در طی روزهای پانزدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه انتخاب کنند.

رییس سازمان سنجش در خاتمه در خصوص نحوه گزینش نهایی داوطلبان گفت: گزینش نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل تراز شده انجام می‌شود.

تگ هاي مطلب: کارشناسی ارشد دولتی, برگزاری آزمون, زمان برگزاری, سازمان سنجش, sanjesh.org
منبع خبرخبرگزاری ایسنا
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی