سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

میزان شهریه كارشناسي ارشد واحدهای بین‌الملل/ ابلاغ شیوه‌نامه پذیرش با آزمون در پرديسها

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
29 بهمن
میزان شهریه كارشناسي ارشد واحدهای بین‌الملل/ ابلاغ شیوه‌نامه پذیرش با آزمون در پرديسها

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هنوز برای شهریه مقطع کارشناسی ارشد واحدهای بین الملل سقفی تعیین نشده از ابلاغ آیین نامه ای در این زمینه خبر داد.

حسین نادری منش در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر و ضمن یادآوری مبلغ شهریه ای که پردیسهای بین الملل در مقطع دکتری موظف به دریافت از دانشجویان هستند، ادامه داد: وزارت علوم سقف شهریه دریافتی از دانشجویان مقطع دکتری واحدهای بین الملل را بین 45 تا 55 میلیون تومان اعلام کرد و دانشگاهها موظف به دریافت این رقم هستند، اما تاکنون از سوی این وزارتخانه برای مقطع کارشناسی ارشد واحدهای مذکور سقفی تعیین نشده بود.

وی در این باره، گفت: طی یکی دو هفته آینده با ابلاغ آیین نامه ای، شهریه مقطع کارشناسی ارشد واحدهای بین الملل و نوبت دوم دانشگاهها از سوی وزارت علوم اعلام خواهد و هیئت های امنای دانشگاهها موظف‌اند از این آیین نامه برای دریافت شهریه پیروی کنند.

به گفته معاون آموزشی وزارت علوم، پیش از این، دانشگاهها با تایید هیئت امنا از این دو گروه دانشجویان شهریه دریافت می کردند و تاکنون وزارت علوم در این باره مصوبه ای ابلاغ نکرده بود.

این مقام مسئول وزارت علوم در ادامه، در خصوص ابلاغ آیین نامه ای که دانشگاهها را موظف به برگزاری آزمون برای پذیرش دانشجو در واحدهای بین الملل و پرديس ها می کرد، گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه، دانشگاهها موظف هستند دانشجوی مازاد بر ظرفیت را از طریق برگزاری آزمون و با هماهنگی سازمان سنجش و معاونت آموزشی بپذیرند؛ به همین منظور، شیوه نامه ای به زودی برای نحوه پذیرش دانشجویان از طریق برگزاری آزمون به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد.

تگ هاي مطلب: کارشناسی ارشد, وزارت علوم, واحد بین الملل, پردیس, شهریه كارشناسي ارشد واحدهای بین‌الملل, تعیین شهریه كارشناسي ارشد واحدهای بین‌الملل, پردیسهای بین الملل, اخبارپردیسهای بین الملل, دانشجویان مقطع دکتری واحدهای بین الملل
منبع خبرخبرگزاری مهر
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی