سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

زمان اعلام نتایج اولیه دکتری آزاد تا اردیبهشت

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
5 اسفند
زمان اعلام نتایج اولیه دکتری آزاد تا اردیبهشت

اقبالی گفت: آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای اولین بار به صورت تستی برگزار شد که با توجه به نظرسنجی‌ها و بررسی بخش روابط عمومی مرکز آزمون، حکایت از رضایت داوطلبان از نحوه برگزاری آزمون داشته است.

وی همچنین در مورد نسبت جنسی آزمون دکتری گفت: در آزمون سال گذشته، 14 هزار و 126 نفر زن و 24 هزار و 590 نفر مرد در آزمون مذکور شرکت کردند که این تعداد در آزمون سال 1392 به 24 هزار و 311 نفر زن و 40 هزار و 626 نفر مرد رسید که این موضوع بیانگر رشد 71 درصدی زنان و 67 درصدی مردان در آزمون امسال نسبت به سال گذشته است.

 

اقبالی در خصوص تعداد رشته شهرهای دوره دکتری تخصصی سال 92 دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: داوطلبان امسال در 176 رشته و جهت پذیرش در 369 رشته محل دانشگاهی به رقابت پرداختند، ضمن اینکه 52 واحد دانشگاهی مجری برگزاری این دوره بوده‌اند.

 

وی در خصوص زمان اعلام نتایج گفت: نتایج اولیه آزمون کتبی تا اردیبهشت سال 92 اعلام می‌شود، اما نتایج قطعی آزمون مقطع دکتری تخصصی پس از انجام مصاحبه‌های علمی در شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: بیش از 1800 نفر در دوره با آزمون و 400 نفر در دوره بدون آزمون پذیرش خواهند شد که نشان از رشد 22 درصدی پذیرش دانشجو در این مقطع تحصیلی می‌باشد.

 

رییس مرکز آزمون در پایان در خصوص افزایش رشته محل‌ها، گفت: هدف دانشگاه آزاد اسلامی این است که علاقه‌مندان به تحصیل در مقاطع تکمیلی در داخل کشور و در محل نزدیک به سکونت خود ادامه تحصیل دهند و افزایش 22 درصدی رشته شهرها نقش مهمی در تحقق این امر داشته است. ضمن اینکه برخی از رشته‌ها با توجه به نیازها و ضرورت‌های جامعه علمی کشور تدوین و طراحی شده است.

تگ هاي مطلب: اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد, زمان اعلام نتایج, دانشگاه آزاد, کنکور دکتری آزاد
منبع خبرخبر گزاری ایسنا
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی