سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

نوروز فرصت طلایی کنکوری‌ها

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
4 فروردین
نوروز فرصت طلایی کنکوری‌ها
یک مشاور تحصیلی گفت: تعطیلات عید، فرصت طلایی مطالعه برای کنکوری‌هاست.

حمید بهبودی اظهار کرد: اگر چه برای سایر مقاطع تحصیلی تأکید شده است که تکالیفی برای عید دانش‌آموزان در نظر گرفته نشود تا دانش‌آموزان بتوانند از تعطیلات نوروز نهایت استفاده را بکنند، ولی مشاوران تحصیلی تأکید می‌کنند که دانش‌آموزان سال چهارم دبیرستان و کنکوری‌ها مطالعه در این ایام را فراموش نکنند.

وی افزود: برخی از مدارس، برنامه‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان کنکوری در ایام نوروز ترتیب داده‌اند که اردوهای درسی و مطالعه در گروه دوستان از آن نمونه است، زیرا دانش‌آموزان کنکوری باید توجه داشته باشند که هر جمله یا صفحه اضافی می‌تواند تأثیر بسیاری در رتبه کنکور دانش‌آموز داشته باشد، بنابراین لازم است دانش‌آموزان دید و بازدیدهای ایام نوروز و استفاده از طبیعت را در این سال به صورت تخصصی مدیریت کنند.

بهبودی خاطرنشان کرد: لازم است کنکوری‌ها با اولویت‌بندی برنامه‌های خود در ایام نوروز زمان‌های خود را مدیریت کنند و این را باور داشته باشند که مطالعه، امری مستمر است و گر چه ممکن است در روزهای اول نوروز با توجه به حجم بالای دید و بازدیدها وقت کمی برای مطالعه داشته باشند، ولی می‌توانند با یک برنامه‌ریزی شب‌ها مطالعه کنند و یا در محافل عمومی مانند کانون‌ها و مساجد و کتابخانه‌ها مطالعه خود را ادامه دهند.

وی اظهار کرد: دانش‌آموزان کنکوری می‌توانند با برنامه‌ریزی، مطالعه‌ای اثرگذار در ایام نوروز داشته باشند که نتیجه این سختی کوتاه را با رتبه و دانشگاه خوب خواهند دید.

این مشاور تحصیلی تصریح کرد: هیچ برنامه مشخصی برای تمام دانش‌آموزان در ایام نوروز وجود ندارد و هرکس با توجه به شیوه مطالعاتی خود در این ایام مطالعه می‌کند، زیرا این روزها جدا از سایر ایام نیست و باید مطالعه در ایام تعطیلات جدی گرفته شود، چرا که هر سوال می‌تواند دانش‌آموز را از صد نفر در کنکور جلو بیاندازد.

تگ هاي مطلب: تعطیلات نوروز, کنکوری ها, آزمون سراسری 92, آزمون سراسری سال 92 دانشگاه آزاد, کنکور سراسری, کنکور سراسری سال 92
منبع خبرخبرگزاری ایسنا
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی