سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

تعیین تکلیف مجلس برای یارانه بازنشستگان کشوری

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / یارانه ها
9 مهر

بر اساس اطلاعات ، در نشست علنی مجلس، لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌کشور را بررسی و در تبصره ۱۴ این قانون، دولت را مکلف کردند تا نسبت به قطع یارانه بازنشستگان کشوری با درآمد سالانه بیش از ۳۵۰ میلیون ریال اقدام کند.

بنابراین بازنشستگان کشوری با درآمد کمتر از ۳۵۰ میلیون ریال در سال همچنان از دریافت یارانه نقدی برخوردار خواهند شد.

براساس این گزارش، در بند (الف) تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌کشور که در این نشست به تصویب کنندگان مجلس شورای اسلامی رسید، آمده است: دولت موظف است در سال ۱۳۹۵ یارانه نقدی خانوارهایی که سرپرست آن ها مشمول عناوین زیر هستند را حذف کند: کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آن ها حداقل ۳۵۰ میلیون ریال باشد، کنندگان مجلس شورای اسلامی، قضات و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان، کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌گانه و شهرداری‌ها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری و کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آن ها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال باشد.

همچنین کلیه مدیران و اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه مدیران و اعضای هیأت مدیره و رؤسا و معاونان مناطق و شعب بانک ها و بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری و کلیه کارکنان اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آن ها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال  باشد، کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور و در نهایت کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور هستند و در موارد فوق، ذکر نشده‌اند.

بند (ب) این تبصره نیز تاکید دارد که «از ابتدای تیرماه ۱۳۹۵ پرداخت یارانه به اشخاص مشمول این تبصره تصرف در اموال عمومی بوده و جرم محسوب می گردد».

همچنین در بند (ج) تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۵، آمده است: «دریافت یارانه توسط افرادی که به موجب این تبصره استحقاق دریافت یارانه را ندارند مستوجب جریمه نقدی به میزان دو برابر مبلغ دریافتی می‌باشد».

منبع خبرخبرگزاری مهر - یارانه
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک

معظمی در 12/07/1395 - 17:03 نوشته:

اینجانب نامبرده بالا مستاجر، بازنشسته وبىمارباحقوقخىلى کم درحدود14500000 ریال وشست ودوساله مدت هشت ماه است یارانه ام قطع شده است و کلی مشکل پیداکردم واین ظلم آشکارا ست خواهشمنداست تجدىدنظربفرماىىدمتشکرم.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
تبلیغات متنی