سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

آنچه زائران دانشجو برای سفر به عتبات باید بدانند/ اطلاعیه در خصوص دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
18 دی

بر اساس اطلاعات خبرنگار گروه دانشگاه ، قرعه کشی داوطلبان شانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان به صورت اینترنتی انجام شده و نتایج آن در سامانه ستاد عتبات دانشگاهیان به نشانی www.labbayk.ir قابل مشاهده است.

بنابراین گزارش با توجه به اینکه تعداد زیادی از زائران دانشجو خدمت مقدس سربازی را انجام نداده‌اند و از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، حتما می‌بایست برای سفر به کشور عراق، مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

صدور مجوز خروج از کشور توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا انجام می‌پذیرد و برای صدور این مجوز کافیست دانشجویان مشمول موارد خواسته شده در دفترچه راهنما را آماده و تحویل دفاتر ستاد در استان‌های سراسر کشور دهند.

گفتنی است دانشجویان مشمول که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند باید توجه کنند که با توجه به اینکه دریافت مجوز خروج از کشور و صدور گذرنامه و سیر مراحل اداری آن حداقل یک ماه به طول می‌انجامد و برای سفر حتما باید این مراحل طی شود.

بنابراین گزارش زائرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند نسبت به زائرینی که گذرنامه دارند باید زودتر اقدام کنند.

همچنین تمام دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند و تاریخ اعزام آنها تا پایان اسفند ماه است، باید تا 20 دی ماه و برای کاروان‌های فروردین به بعد تا اول بهمن ماه فرم تعهد نامه محضری خود را به دفاتر ستاد عتبات دانشگاهیان در سراسر کشور تحویل دهند.

لازم به ذکر است نیازی به تنظیم سند در دفترخانه‌ها نیست چون هزینه آن بالاتر است و لازم است زائرین مشمول بعد از مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، تقاضای انجام گواهی امضا کنند، زائرینی که می‌خواهند مراحل ثبت مجوز خروج خود را پیگیری کنند، می‌توانند از طریق کد سخا ( دریافت از پلیس +10) و کد ملی در سامانهevazifeh.epolice.ir اقدام کنند.

بعضی از دانشجویان مشمول از قبل دارای گذرنامه هستند که دارای 5 سال اعتبار است، اما برای خروج از کشور باید نسبت به تحویل فرم تعهدنامه محضری اقدام کنند تا مجوز خروج از کشورشان صادر و در سیستم ثبت شود. در صورتی که این دسته از دانشجویان این کار را انجام ندهند از خروج از کشور آنها در مرزهای کشور جلوگیری خواهد شد. فرق این دسته از زائرین با دیگران آن است که نیازی به صدور گذرنامه ندارند و فقط باید مجوز خروج از کشور بگیرند.

با توجه به اینکه کاروان‌های عتبات دارای ویزای گروهی هستند، دانشجویانی که مجوز خروج از کشور نگرفته باشند بعد ازخروج کاروان از مرز، امکان ملحق شدن به گروه را ندارند و علاوه بر پرداخت خسارت باید در زمان دیگری و با کاروانی دیگر اعزام شوند.

دانشجویان مشمول که دارای گذرنامه هستند، بعد از صدور مجوز باید به اداره گذرنامه در استان خود مراجعه کنند تا از ثبت مجوز خروج از کشور در سیستم اطمینان حاصل کنند.

دانشجویان مشمول برای گرفتن تعهد نامه محضری که فرم های آن در دفترچه راهنما در سایت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان موجود است کافیست با تحویل فرم‌های مذکور به یکی از دفاتر اسناد رسمی و با ارائه کارت ملی، شناسنامه و یک ضامن نسبت به این امر اقدام کنند.

زائرین مشمول که دارای گذرنامه نیستند، بعد از صدور مجوز خروج از کشور خود می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس 10+ در سراسر کشور نسبت به تحویل مدارک جهت اخذ گذرنامه اقدام کنند.

صدور یا عدم صدور مجوز خروج از کشور از طریق سامانه عتبات به آگاهی زائرین خواهد رسید.

گفتنی است مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه در سایتepolice.irموجود است و دانشجویانی که در ارگان‌های نظامی مشغول به خدمت بوده یا بورسیه مراکز خاص هستند و طرح خدمت خود را می‌گذرانند می‌بایست جهت خروج، از حفاظت اطلاعات یگان خدمتی خود مجوز خروج دریافت کرده و در ادارات گذرنامه ثبت کرده باشند.

لازم به ذکر است دانشجویانی که با معافیت تحصیلی قبلا گذرنامه دریافت کرده‌اند و بعد از دریافت گذرنامه کارت پایان خدمت گرفته‌اند می‌ت کنند.

پایان/

منبع خبرخبرگزاری فارس - دانشگاهی
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی