سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

نحوه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور/ آزمون ۱۵ بهمن‌ماه برگزار می‌شود

دسته بندي: اخبار کارشناسی ارشد / اخبار دانشگاه پیام نور
27 دی

مشاور سازمان سنجش مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ، گفت: برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر بهمن ماه 95 دانشگاه پیام نور، تعداد 54 هزار و 866 داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 26 هزار و 262 نفر زن و 28 هزار و 6044 نفر مرد هستند یعنی 47.87 درصد زن و 52.13 درصد داوطلبان مرد هستند.

وی ادامه داد: این آمار نسبت به آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مهرماه 95 فراگیر پیام نور که تعداد 64 هزار و 543 نفر بوده است، تعداد 9 هزار و 677 نفر یا به عبارت دیگر 15 درصد کاهش داشته است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد 54 هزار و 866 داوطلب، تعداد 48 هزار و 162 نفر در گروه علوم انسانی، تعداد 1 هزار و 519 نفر در گروه علوم پایه، تعداد 3 هزار و 683 نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد 283 نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی و تعداد 1 هزار و 219 نفر در گروه هنر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای آن از روز چهارشنبه 13 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند از روز چهارشنبه 13 بهمن تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 14 بهمن با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به پرینت برگه راهنما اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: بر اساس برنامه پیش بینی شده آزمون فراگیر کارشناسی ارشد فراگیر بهمن ماه 95 (نوبت هفدهم) دانشگاه پیام نور صبح روز جمعه 15 بهمن با تعداد 54 هزار داوطلب برای پذیرش در یک هزار و 400 رشته محل و در بیش از 190 رشته - گرایش و در 5 گروه آموزشی، در 82 شهر مختلف برگزار می گردد و برای حضور در جلسه آزمون اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه و پرینت کارت ورود به جلسه الزامی است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8:30 آغاز و درب‌های حوزه‌های برگزاری آزمون نیم ساعت قبل از فرآیند بسته می گردد و داوطلبان باید پیش از این زمان در جلسه آزمون حاضر باشند.

توکلی اظهار داشت: تمامی سئوالات آزمون تستی چهارگزینه‌ای است و برای پاسخ‌های غلط نمره منفی منظور نمی گردد، اگر برای هر سئوال بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ‌های آن سئوال غلط محسوب می گردد و امتیازی به داوطلب تعلق نمی‌گیرد.

پایان/

منبع خبرخبرگزاری فارس - دانشگاهی
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی