سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

جزئیات وام شهریه برای سال آینده تحصیلی/ نامه وزیرعلوم درباره وام

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
11 دی

ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با با اشاره به وام شهریه در لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: وام شهریه در ردیف تملک قرار دارد و در بودجه سال جاری، ۳۰ میلیارد تومان به آن اختصاص داده شده بود.  

وی ادامه داد: تا امروز هیچ تخصیصی برای وام شهریه داده نشده است، از این ۳۰ میلیارد تومان، ۷ درصد برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ۹۳ درصد آن برای وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: با توجه به اینکه ۸۵ درصد دانشجویان وزارت علوم شهریه پرداز هستند، برهمین اساس، وزیر علوم تحقیقات و فناوری نامه ای به رئیس سازمان برنامه بودجه نوشته و درخواست کرد که این تخصیص داده شود.

وی ادامه داد: با پیگیری هایی که با سازمان برنامه بودجه شده است برای سال بعد وام شهریه در لایحه پیشنهادی به ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که امیدواریم اختصاص یابد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: منتهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تفاهم نامه ای که با یکی از بانک ها منعقد نموده است حدود ۳۲۰ میلیارد تومان برای وام شهریه پیش بینی نموده است.

وی ادامه داد: در ترم اول ۸۰ میلیارد تومان و در ترم بعدی نیز ۸۰ میلیارد تومان دیگر برای وام شهریه پیش بینی شده است که به دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و جامع علمی و کاربردی پرداخت می گردد.

یزدان مهر ادامه داد: دانشجویان متقاضی واجد شرایط به سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مراجعه و ثبت نام کرده و توسط بانک طرف تعهد وام به آنها پرداخت می گردد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: البته وام دانشجویان سراسری از طریق خود صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می گردد و به دانشجویان دکتری هر ترم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، دانشجویان کارشناسی ارشد یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان  و به دانشجویان کاردانی و کارشناسی حدود ۶۰۰ هزارتومان پرداخت می گردد.  

منبع خبرخبرگزاری مهر
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی