سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

امشب آخرین فرصت انتخاب رشته کارشناسی ارشد/ انتقاد داوطلبان به کاهش ظرفیت‌

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه / اخبار کارشناسی ارشد
23 تیر

خبرنگار اجتماعی خبرگزاری  تسنیم؛ طبق اعلام سازمان سنجش امشب "یکشنبه 23 تیر" آخرین فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد است؛ نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 98 دوشنبه 17 تیر ماه به‌صورت کارنامه در سایت سازمان سنجش منتشر شد و تعداد 456 هزار و 864 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

از این تعداد، 432 هزار و 767 نفر در یک کدرشته و تعداد 24 هزار و 97 نفر در دو کدرشته مجاز به انتخاب رشته شدند و  ظرفیت پذیرش بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی تعداد 160 هزار و 817 نفر است.

با این حال برخی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در تماس با نسبت به کاهش ظرفیت پذیرش برخی رشته‌ها در دوره‌های روزانه معترض بودند.

یکی از این داوطلبان که متقاضی انتخاب رشته برای مهندسی پلیمر پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران است در تماس با از کاهش ظرفیت پذیرش این پژوهشگاه خبر داد و گفت: این موضوع موجب اعتراض تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان این رشته شده است و این پژوهشگاه برای امسال فقط 10 نفر را جذب می‌کند در حالیکه طبق گفته‌های مسئولان آن، تعداد دانشجویان مورد نیازشان بیشتر از این تعداد است و تقاضای خود را هم به وزارت علوم اعلام کرده‌اند اما با آن موافقت نشده است.

او همچنین از کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه تربیت مدرس و تهران در رشته پلیمر خبر می‌دهد و معتقد است که اگر قرار بود ظرفیت پذیرش کاهش یابد باید از قبل به داوطلبان اطلاع می‌دادند و این در حالی است که پژوهشگاه پلیمر سال گذشته بدون احتساب سهمیه‌ها، 35 نفر جذب داوطلب داشت همچنین دانشگاه  مالک اشتر سال گذشته 20 نفر پذیرش داشت که امسال به 12 نفر رسیده است.

طبق گفته‌های این داوطلب، حتی برخی‌ها برای اعتراض به وزارت علوم رفتند و هم‌اکنون نسبت به این معترض هستند که برنامه‌ریزی آنها با هدف پذیرش در پژوهشگاه مهندسی پلیمر بود اما به ناگاه با کاهش قابل توجه ظرفیت پذیرش دانشجو در این پژوهشگاه مواجه شدند.

 
منبع خبراخبار فرهنگیان - تسنیم
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی