سایت کاریابی جویا کار

آیا کافی نت یا دفتر خدمات اینترنتی دارید؟
همین حالا اینجا کلیک کنید

صنعتی شریف برای اولین بار دانشگاه بدون دیوار می‌سازد

دسته بندي: اخبار / کافی نت‌ها کنکورها دانشگاه‌ها ثبت نام اینترنتی / کنکور، آزمون و دانشگاه
4 بهمن

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای اولین بار در ایران، طرح الگوی دانشگاه بدون دیوار در دانشگاه صنعتی شریف واقع در منطقه 22 تهران کلید خواهد خورد.

دکتر رضا وستا آزاد در گفتگو با خبرنگارمهر گفت: ایجاد دانشگاه بدون دیوار در کشورهای خارجی مرسوم است اما در کشور ما در هر مکانی نمی توان این الگو را اجرا کرد.

وی ادامه داد: برخی مناطق هستند که به دلیل تراکم جمعیتی بالایی که دارا هستند نمی توان الگوی دانشگاه بدون دیوار را در آنجا اجرا کرد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: با توجه به بررسی هایی که صورت گرفت قرار شد این الگو در منطقه 22، محلی که قرار است مقطع تحصیلات تکمیلی و پژوهشگاه‌های دانشگاه شریف در آنجا ایجاد شود و از نظر تراکم جمعیتی تراکم بالایی ندارد اجرا شود.

وی ادامه داد: دانشجویان کارشناسی در همین محل فعلی دانشگاه در خبابان آزادی تحصیل کرده و دانشجویان ارشد و دکتری به منطقه 22 منتقل خواهند شد.

روستا آزاد تصریح کرد: دو روز گذشته تفاهم نامه ای با شهرداری منعقد کردیم که به موجب آن قرار است شهرداری در ایجاد زیرساخت، خیابان کشی و محوطه سازی دانشگاه در منطقه 22 مشارکت کند.

وی با بیان اینکه احداث دانشگاه در منطقه 22 بودجه هنگفتی نیاز دارد، تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته دانشگاه شریف در منطقه 22 باید 3 تا 5 سال آینده احداث شود.

تگ هاي مطلب: دانشگ صنعتی شریف
منبع خبرخبرگزاری مهر
اشتراک گذاري در:تلگرام کلوب فيس نما لينکداين گوگل پلاس توئيتر فيس بوک
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
دسته بندی ها
دریافت رایگان اخبار کنکور از طریق ایمیل
تبلیغات متنی